You are here

Ziemia Kłodzka kryje w sobie imponujące atrakcję zarówno dla dzieci jak i ludzi dorosłych

Bajeczna kraina, kryjąca w sobie historyczne zdarzenia i mnóstwo atrakcji. Ziemia Kłodzka to okręg otoczony górskimi wzniesieniami. Jest również znana z zdrowotnych nurtów wody mineralnej. Są tam też spore cytadele oraz baszty rycerskie wznoszone w kluczowych punktach. Wobec tego jest to kapitalne położenie, jakie posiada szereg zagadek, czekających tylko na to abyś je odnalazł.

Wypoczynek
Ziemia Kłodzka ma wiele atrakcji, jakie można odwiedzić będąc w tym regionie na wczasach. Do jednych z wielu interesujących miejsc przynależy Złoty Stok, stara sztolnia w której swego czasu wydobywano złoto i rude arszenikową. Wolno odwiedzać sztolnie piechotą, przepłynąć łódką, jechać podziemnym tramwajem czy też jazda w dół paro metrową zjeżdżalnią. Zauważymy tam wodospad, basen do płukania złota, skarbiec, chodnik śmierci i muzeum tablic ostrzegawczych.

Kotlina Kłodzka ma powyżej 20 samych uzdrowiskowych uzdrowisk, gdzie jest możliwość popijać uzdrowiskowe wody mineralne bezpośrednio z górzystych nurtów. Jest kilkadziesiąt punktów pijalni wody w cudownych skwerach z ławeczkami, gdzie także można odprężyć się i zrelaksować się przy krzepkiej i zdrowej wodzie. Kotlina Kłodzka atrakcje jest umiejscowiona w całkiem niewielkim obszarze o pięknych panoramach, gdzie na piechotę lub rowerem jest okazja całą ową krainę zwiedzić, przy okazji odwiedzając wiele atrakcyjnych miejsc. Ziemia Kłodzka to także raj dla miłośników nart. Górzyste rejony i zbocza narciarskie są szykowane tak jak do przebiegów narciarskich, jak również do zjeżdżania.

Wypoczynek
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Kotlina Kłodzka atrakcje skrywa również dla dzieci. Park Dinozaurów w Karłowie i Kletnie w wymiary naturalnych zwierzaków na pewno zafascynuje każde dziecko. Również grota misia z rekonstrukcją zwierzaków zamieszkujących te obszary w rzeczywistych wielkościach to cudowna atrakcja dla najmłodszych.

Tymczasem w ogrodzie legend w Międzygórzu oczekują na smyków np smerfy, Jaś oraz Małgosia, Królewna Śnieżka czy Tom oraz Jerry i wiele innych bohaterów legendarnych baśni. Każdy malutki oraz duży znajdzie tu coś dla siebie.