You are here

Zależy ci na sprawnym przyroście mięśni? Potrzebny ci właściwy plan treningowy

Większość panów marzy o wysportowanej sylwetce. Nawet, gdy o tym nie mówią, chcieliby mieć większe mięśnie, którymi mogliby zachwycić kobietę swojego serca, gdy bez wstydu zdjęliby koszulkę na plaży. Niestety w wielu przypadkach prościej jest zgubić niechciane kilogramy, niż wyrzeźbić ładne ciało. Pomóc może właściwy plan treningu na siłowni.

kliknij tutaj
Author: 2014uknz
Source: http://www.flickr.com
Taki plan powinien być stworzony przez kompetentnego trenera, który dopasuje zestaw ćwiczeń do typu naszej sylwetki - więcej. Jedni bowiem mają drobniejszą budowę i trudno im powiększyć masę, inni z kolei szybko łapią tłuszcz, toteż muszą zadbać również o aeroby, by móc go spalić. Jednak jest parę zasadniczych zasad treningu, które dotyczą wszystkich.

Najważniejsze jest rozgrzanie ciała, bez którego nie powinieneś brać ciężarów, w przeciwnym wypadku możesz nadszarpnąć mięśnie oraz zafundować sobie parę dni albo tygodni przerwy, na czym Twoja sylwetka na pewno nie zyska. Po drugie trzeba działać regularnie. Nie można rezygnować z treningów z racji złego humoru lub zwykłego lenistwa. Należy wziąć się w garść, gdyż jedynie nieprzerwana aktywność fizyczna przynosi upragnione rezultaty. Istotna jest także technika ćwiczeń. Nie można się spieszyć, gdyż ruchy muszą być robione powoli oraz z największą precyzyjnością.

Trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Trzeba właściwie oddychać przy dźwiganiu i opuszczaniu ciężarów, a także powoli zwielokrotniać liczbę powtórzeń i obciążenie, według planu treningowego przygotowanego przez trenera. Po kilku tygodniach należy zgłosić się po nowy plan, gdyż mięśnie mogą przywyknąć do dotychczasowego wysiłku oraz nie reagować w odpowiedni sposób. Treningi wymagają także stosownej diety. Poprawne zbilansowanie białek, węglowodanów i tłuszczy umożliwi szybciej zbliżyć się do postawionego celu.

Jeżeli będziesz trzymać się powyższych norm, będziesz mieć zapewniony szybki przyrost mięśni. Nie zapominaj, że najistotniejsza jest systematyczność działań oraz trzymanie się reguł. By trening się nie dłużył, a czas przyjemnie upływał, możesz namówić na ćwiczenia swojego przyjaciela. Wspólny wysiłek pobudza do działania oraz sprawia, iż efekty przychodzą o wiele szybciej, ponieważ zawsze chcemy być o jeden krok naprzód, nawet, gdy to nasz najlepszy przyjaciel.