You are here

Zachęćmy nasze dzieci do ruchu

Zazwyczaj marudzimy na to, iż nasze dzieci zamiast spędzić wolny czas na świeżym powietrzu, to chcą siedzieć przed komputerem, albo telewizorem. Jednak nie ma co ukrywać, iż te dwa sprzęty dają dużo więcej możliwości niż spacery po dworze, a co się z tym wiąże są mocniej ciekawe dla maluchów i młodzieży. Z pewnością jeśli kupimy odpowiedni sprzęt, który namówi je do wyjścia z domu, to chętniej będą to wykonywały, a co się z tym łączy, również w ten sposób będą troszczyły się o swoją kondycję fizyczną.

hulajnogi
Source: http://www.sport-shop.pl/
Piłki lub rolki to odpowiednie rozwiązanie Jeśli chcemy za jednym razem zaangażować w zabawę znaczniejszą grupę dzieci, to z pewnością powinniśmy inwestować w piłki (ceny piłek). Oddzielną do koszykówki, osobną do siatkówki i jeszcze kolejną do nogi, dzięki czemu maluchy będą miały szanse zagrać w to co je teraz najmocniej pociąga. Jeżeli natomiast chcemy spowodować, żeby więcej się one ruszały oraz żeby równocześnie wzmocniły swoje nogi, to zawsze mamy szanse zainwestować w rolki (zobacz ceny rolek i zamów online: http://www.sport-shop.pl/skating-rolki-c-148.html). Przez to, iż mamy do wyboru takie rozciągane, mają szanse one posłużyć potomstwu przez parę, a nawet kilkanaście lat, bo będą mogły rosnąć wraz z jego stopą.Hulajnogi i ich nowocześniejsza odmiana Należy też pomyśleć o tym, czy nasze dzieciaki nie będą zadowolone z hulajnogi. Można na niej rozwinąć rzeczywiście wielkie szybkości, a do tego jeszcze jazda na niej nie jest zbyt skomplikowana. Jeśli tymczasem nasze dziecko opowiada nam, że chce popracować nad swoimi mięśniami, to warto się namyślić, czy nie zakupić mu trikke, a więc taką jakby hulajnogę, która posiada dwa osobne ramiona na których kładzie się nogi. Jeżeli chcemy by jechało, to powinniśmy ruszać biodrami, dzięki czemu wyrabiamy własne pośladki i mięśnie nóg, co z pewnością wspaniale odbije się na sylwetce i spowoduje, iż ciało będzie rzeczywiście wspaniale wyrzeźbione.

Pokażmy że ruch może być naprawdę ciekawy
Kiedy naprawdę pragniemy zainteresować nasze potomstwo ruchem na świeżym powietrzu, to musimy jak najprędzej pójść do sklepu sportowego i tam poszukać różnych ciekawych akcesoriów. Im znaczniejszy będzie ono miało wybór kiedy idzie o możliwość spędzania wolnego czasu na dworze, tym bez wątpienia mniej będziemy musieli go namawiać do wyjścia. A kto przewidzi, może sami skorzystamy z tych możliwości oraz razem z dzieckiem zatroszczymy się o swoją kondycję fizyczną.