You are here

Z jakich powodów naprawdę warto zostać informatykiem?

Są te branże, które niejako się zwijają - weźmy chociażby w rachubę szewca, ale są także profesje, których przedstawiciele niemal na pewno nie powinni obawiać się o swoją przyszłość. Np. informatycy! Zatem mądrze rozumujący człowiek, który póki co nie ma planów na przyszłość, bez cienia wątpliwości musi orientować się, że strzałem w dziesiątkę jest bycie informatykiem. Chociaż oczywiście nie tym, który pracuje w sklepie albo jako belfer w szkole. To mocno przeciętnie się opyla. Ale już na przykład porządny programista może korzystnie zarobić!

W wielkim błędzie jest ten osobnik, który twierdzi, że programistów jest aktualnie za wielu. Nadal nietrudno zauważyć wiele wakatów w porządnych firmach funkcjonujących w IT, a więc jeżeli będzie się solidnym specjalistą, będzie się miało fajne życie zawodowe. Chociaż zasadniczo nie można powiedzieć, iż to w każdym przypadku coś atrakcyjnego. Głównie chodzi się o to, że nikt nie powiedział, iż definitywnie każdy człowiek ma okazję zostać solidnym programistą - nawet mocno standardowym.

Jednak jeżeli studia podyplomowe informatyka (http://www.wste.edu.pl/studia/wydzia-informatyki) są aktualnie jednymi z najmodniejszych, to w zasadzie można odnieść chyba sukces. W naszym kraju, ale również za granicą. W RFN czy Anglii informatycy wyciągają fajne pieniądze. Generalnie to w tym momencie jedna z lepiej zarabiających grup społecznych. Nie dziwota, bo przecież bardzo szybko rośnie znaczenie IT w dzisiejszym świecie.

komputer
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Warto zapamiętać, że nigdy brak studiów nie skreśla nas, ale generalnie im solidniejsze wykształcenie, tym lepiej dla nas. I z tego powodu studia wyższe (studia wyższe na wste) są dla zapewne już nieco doświadczonych programistów doskonałym rozwiązaniem. Łódź bądź Gdańsk - takich miejsc, gdzie możemy uczyć się programowania, chociaż przecież nie tylko, jest w naszym kraju dużo. W takim razie osoby, które zastanawiają się na poważnie co tu dalej robić z własnym życiem bez dwóch zdań powinny brać w rachubę IT. Choć oczywiście 100% noga w takich kwestiach pewnie nie będzie sobie radzić. O tym również należy pamiętać. Bo nie każdy może zostać informatykiem! Takie jest życie.