You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Wszystkie dzieciaki kochają dobrą zabawę!

Maluchy kochają zabawę, wiedzą o tym wszyscy dorośli. A że w obecnym czasie zabawa w dużej mierze przeniosła się do internetu, bo to on właśnie stał się najbardziej popularnym źródłem zabawy i rozrywki i dla maluchów, i dla dorosłych dzieci, to dziwić się nie ma czemu, że i kilkulatki coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jednak internet, ze względu na to, że praktycznie każdy ma możliwość umieszczania swoich własne treści, jest miejscem, gdzie na dzieci czeka dużo niebezpieczeństw.
dziecko
Author: Ray Bilcliff
Source: http://www.flickr.com
Golizna, oszustwa i przemoc to najbardziej popularne rzeczy, przed jakimi należy ochraniać dzieci, a jak się okazuje natrafić na miejsca które zawierają niebezpieczne treści wcale nie jest trudno. Starczy w wyszukiwarce wpisać odpowiednie hasło, po jakim dostanie się w wynikach linki do niewłaściwych serwisów, a że maluchy są ciekawe świata, to na pewno wiele z nich będzie chciało wykorzystać okazję i obejrzeć co się tego typu stronach znajduje. Jedynie regularna kontrola tego, co dzieci przeglądają i zezwolenie im na używanie jedynie wartościowych stron zapewni, że będą one ochraniane przez niebezpieczeństwami sieci.


W sieci internetowej coraz bardziej powszechne są portale dla dzieci, i właśnie one bardzo dobrze nadają się do tego, aby korzystały z nich najmłodsze dzieci. Po pierwsze są pozbawione brutalności i przemocy, które niestety są często obecne w innych portalach. Poza tym dużo w nich będzie najróżniejszych gier, łamigłówek i zadań, które z jednej strony stanowią doskonałą zabawę, a jednocześnie dużo mogą nauczyć (zobacz).
dziecko
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com
Bardzo często zaczynają się pojawiać w takich serwisach także konkursy dla dzieci, w jakich najmłodsi będą się mogli wykazać swoją wiedzą czy różnymi umiejętnościami. Odwiedzając odpowiedni dziecięcy serwis będzie się miało pewność, że maluch nie znajdzie na nim nic nieodpowiedniego, a przy tym będzie mógł sporo się nauczyć. Lecz pamiętać należy o tym, że dziecko i tak należy bez przerwy pilnować i kontrolować, czym się zajmuje na komputerze.