You are here

W jaki sposób rozpocząć przygodę z lodowiskiem czyli szybki poradnik dla każdego chcącego nauczyć się jeździć

Zimowa pora w mieście wcale nie musi być nudna, z pewnością można odkryć wiele interesujących rzeczy do zrobienia. Do dyspozycji przecież będą baseny, kluby fitness, a dla nie bojących się ubrania łyżew także lodowiska. W wielu miastach są kryte lodowiska, otwarte bez względu na pogodę, a jeżeli tylko jest odpowiednio zimno, to funkcjonują również lodowiska otwarte.
sporty zimowe
Author: Sport-shop.pl
Jednak sporo osób nie chce się wybrać na ślizgawkę, gdyż nie umie jeździć, i uznaje to za bardzo trudne. Inni się z kolei tłumaczą brakiem swoich łyżew, ale także jest to zwyczajnie dobra wymówka. Jeśli chodzi o drugą sprawę, to przy każdym lodowisku działają wypożyczalnie, w których za kilka złotych można pożyczyć parę łyżew. Rzecz jasna jeżeli ktoś zamierza większą ilość jeżdżenia, to warto żeby zakupił swoje, ale do dwóch wizyt na lodzie w zupełności powinno wystarczyć wypożyczenie. Cena za wypożyczenie łyżew waha się najczęściej od paru do dziesięciu złotych, tak więc nie jest to bardzo drogo, podobnie zresztą będą się kształtować ceny za ślizgawkę.

O ile łyżwy można bez żadnego problemu pożyczyć, to kłopotliwe dla wielu osób będzie to, że zupełnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Początkowo może się to wydawać ogromnie trudne, szczególnie z utrzymaniem równowagi na lodzie. Jednak wystarczy odrobina treningu i poznania podstaw, żeby w pełni cieszyć się tym wspaniałym sportem.


łyżwy
Na początku, przed wyjściem na lód, można trochę pochodzić na łyżwach hokejowych, w ten sposób zacznie się uczyć utrzymywania równowagi. Po wejściu na lód na początku dobrze się przytrzymywać band, a po oswojeniu rozpocząć chodzenie. Nie trzeba przejmować się tym, że się upada, czy będzie się stać w jednym miejscu, każdy kto umie jeździć również tak zaczynał dawno temu. Gdy stanie i wolne chodzenie nie będzie już stanowić problemów, to następnym krokiem będzie próbowanie jazdy. W tym celu trzeba się lekko odpychać nogami na zmianę, przez co wolno zacznie się jeździć do przodu. Jak już się zacznie jeździć do przodu należy poznać hamowanie, to też jest niezwykle ważny element łyżwiarstwa. Polecamy stronę https://www.republikasportu.pl/.