You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób przygotować ciekawy plac zabaw dla dzieci?

Dzieci w każdym wieku zazwyczaj są naprawdę ruchliwe, z tego powodu większość rodziców chce w inny sposób rozładować ich energię, gdyż w innym wypadku przekształci się ona w niczym niezakłócone rozrabianie. Skutecznym rozwiązaniem są rzecz jasna wizyty na placach zabaw, dostępnych w każdym mieście. Takie publiczne place zabaw są z reguły wyposażone w atrakcyjny oraz bezpieczny sprzęt, jednakże warto jest zastanowić się nad urządzeniem ich namiastki w swoim ogrodzie. W jaki sposób?
plac zabaw
Author: Ryan Hyde
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, trzeba dopasować wyposażenie do wieku oraz zainteresowań pociechy. W przypadku dzieci malutkich najlepiej jest zainwestować w piaskownicę - ona z pewnością zainteresuje pociechę oraz posłuży kilka lat, a także w bezpieczną huśtawkę lub zjeżdżalnię. Starsze maluchy stają się jednak dużo bardziej wymagające. Ciekawym rozwiązaniem są chociażby bramki piłkarskie - zobacz bramkę do gry w nogę. Pozwalają one na grę w piłkę nożną, którą szczególnie chłopcy uwielbiają, niemniej dziewczynki z pewnością także skuszą się na podobną aktywność.
Sama bramka do piłki nożnej jest dość tania, wobec tego każda osoba będzie mogła sobie pozwolić na jej kupno. Rzecz jasna, można postarać się również o jej samodzielne wykonanie. Sprawdzi się bramka piłkarska z drewna, jaką często można zobaczyć na starych boiskach, które okoliczni mieszkańcy wyposażyli własnymi siłami. Nie należy jednak przesadzać z ich wielkością. Dzieci będą doskonale się bawiły strzelając do niewielkich bramek, jakie dodatkowo nie zajmą całego ogrodu - .

plac zabaw
Author: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Source: http://www.flickr.com
W sklepach dostępne są specjalne moduły składające się z kilku elementów, przeznaczone do urządzenia ogrodowego placu zabaw. To świetna propozycja, ponieważ nie trzeba wykonywać niczego własnoręcznie. Planując ich zakup trzeba co najważniejsze sprawdzić jakość konstrukcji. Powinna być zrobiona z odpowiedniej jakości tworzyw, z troską o nawet najdrobniejsze szczegóły, ponieważ jedynie w takim przypadku dziecko będzie podczas zabawy całkowicie bezpieczne. Ogrodowy plac zabaw na pewno będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jego urządzenie nie nastręczy trudności. Tym sposobem można zachęcić malucha do przebywania na świeżym powietrzu, co w dobie komputerów oraz telewizji nie zawsze jest łatwe.