You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób ewoluuje przedsiębiorstwo LEGO.

Ci z nas, którzy urodzili się w latach osiemdziesiątych XX w, z pewnością mają w pamięci czasy, w jakich figurki lego i inne dosyć drogie zabawki dla chłopców były możliwe do nabycia jedynie w Pewexach albo na zachodzie. Niejeden z nas myślał o tym, żeby rodzina mieszkająca w zachodniej Europie przysłała na urodziny nowy zestaw zabawek od Lego.
Zabawki, zabawa
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu

Dziś, mimo to, że klocki lego najróżniejszych typów są dostępne w każdym sklepie, ich magia wcale nie opada. Firma utrzymuje się na rynku niezwykle stabilnie, dzięki okresowemu wypuszczaniu na rynek świeżych produktów. A to wszystko rozpoczęło się kilkadziesiąt lat temu od komercyjnego debiutu zabawek lego ninjago, czyli podróży w dotychczas nieodkryte dla fanatyków klocków obszary miejskie.

Od tego czasu pracownicy Lego potrafią zaskakiwać swoich fanów coraz to nowszyymi typami klocków i ludzików. Typy klocków możemy podzielić na dwa podtypy: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile klasyczne są zapewne każdemu niezwykle dobrze znane i nie wymagają komentarza, to chciałabym powiedzieć kilkanaście zdań o Technics.
Zabawki Technics są świetne dla małych inżynierów; pozwalają układać i budować maszyny i pojazdy, wykorzystując umiejętności techniczne znane z prawdziwego wykorzystania. Idealnie dobrze spasowane ze sobą dźwignie i mechanizmy pobudziły i wciąż wzbudzają myśli wielu młodych chłopców.
zabawki drewniane
Author: Drewniaczek.eu
Source: Drewniaczek.eu

Firma Lego wprowadziła również na rynek serię figurek, którą rozpoczęła seria Bionicle. Od tego czasu nowi bohaterowie są nieustannie odświeżani, powstały także bajki animowane w których zabawki lego odgrywają główną rolę. Sukces Bionicle rozpoczął wysyp serii figurek, takich jak np. lego ninjago, którego bohaterowie umiejscowieni są w okresie imperium japońskiego, czy lego Robots, będące delikatnym nawiązaniem do serii filmów transformers.

W ramach współpracy z różnymi znanymi korporacjami, lego wypuszcza na rynek także serie klocków poświęcone np. serialom. W taki sposób światło dzienne ujrzały figurki star wars z klocków lego. Wielbiciele LEGO także tworzą z klasycznych części swoje serie dedykowane na przykład grom komputerowym, ale to już temat na kolejny wpis.


Source: Krainazabawy.pl