You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Trudno znaleźć malucha, jakie nie lubiłoby Lego

Lego - nie ma chyba dziecka, które nie wiedziałoby o tej największej chyba firmie która produkuje najbardziej znane klocki na całym świecie. I jakich by nie miało albo nie pragnęło mieć i się nimi bawić. Historia tych niezwykłych klocków sięga lat trzydziestych dwudziestego wieku, gdy w niewielkim miasteczku w Danii została założona niewielka firma, która w ciągu kilku następnych dekad została potentatem na rynku dziecięcych klocków. Bez wątpienia do tego stanu przyczynił się opracowany w latach pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.


Lego
Author: Brian Neudorff
Source: http://www.flickr.com
Dzięki niemu każdy z klocków z dowolnej serii złączyć można z innym, dzięki czemu dzieci uzyskują naprawdę duże możliwości zabawy. Przez cały okres działania firmy w ofercie ukazało się mnóstwo uniwersalnych klocków, na przykład takich jak postacie, domy i pojazdy, lecz i kilkanaście tematycznych serii, nawiązujących do znanych produkcji filmowych lub całkowicie wykreowanych przez firmowych projektantów - ciekawa strona z klockami Lego Batman. Najbardziej znane zestawy nawiązujące do filmów to Star Wars, Piraci z Karaibów i Harry Potter, lecz bez przerwy ukazują się kolejne, przykładowo takie jak ostatnia nowość nazwana lego mixels.


Mikołaj czy gwiazdka to czas, kiedy dziesiątki milionów dzieci otrzymują małe lub duże opakowanie z klockami lego do układania, przy jakich spędza później wiele długich godzin. Zamawiając klocki na prezent powinno się dobrze sprawdzić zakres wiekowy, dla jakiego będą najlepsze. Jest to następna duża zaleta klocków lego, na
lego
Author: pangyuliu
Source: http://www.flickr.com
wszystkich pudełkach producent prezentuje wiekowy przedział, dla którego dana seria będzie najbardziej odpowiednia.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom powyżej lat dziesięciu, co nie oznacza bynajmniej że nie będą mogły bawić się nimi dzieci młodsze czy na przykład dorośli - pod tym linkiem Lego Bitwa o Helmowy Jar. Oczywiście nie powinno się ich dawać rocznemu maluchowi, ale pięciolatek z pewnością będzie mógł się nimi bawić, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciwko najnowszym technologiom klocki te pojawiają się również w filmach i grach komputerowych, czego najlepszym przykładem będzie lego batman 2 dc super heroes gra ps3.