You are here

Trafne prezenty komunijne

W ostatniej dekadzie średnia cena prezentu komunijnego wzrosła nawet kilka razy. W latach 90 do nagminnie dawanych prezentów należały: rowery, zegarki, klocki i pozostałe zabawki. Obecnie zazwyczaj preferowane są elektroniczne gadżety: konsole do gier, tablety, telefony komórkowe, komputery i tak dalej. Budżety części przyjęć komunijnych są w stanie dorównać na chwilę obecną środkom potrzebnym na wyprawienie wystawnych przyjęć ślubnych.


Klocki lego na prezenty komunijne
Author: Oliver Ponsold
Source: http://www.flickr.com
Niektórzy opiekunowie organizują dzieciom przyjęcia z okazji pierwszej komunii w kosztownych lokalach gastronomicznych, przy akompaniamencie zespołu muzycznego czy didżeja, najbardziej ekskluzywne lokale w sezonie komunijnym są zamawiane z rocznym wyprzedzeniem. Co znamienne, taki przepych jest preferowany głównie przez rodziny umiarkowanie bądź mało pobożne.

Dlaczego nie kupować elektroniki?
Nabywanie elektronicznych gadżetów niesie za sobą sporo komplikacji. Nigdy nie można być pewnym, że inna osoba nie kupiła identycznego upominku, istnieje również duża szansa, że podarunek się dziecku nie spodoba. Chcąc zaoszczędzić można bowiem wybrać słabszy model gadżetu, o którym marzy dziecko, co może je zdenerwować. Wbrew pozorom cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się klocki, warto zobaczyć: tanie hot wheels mega blocks. Elektronika jest oprócz tego wrażliwa na wszelkie awarie – od zalania, po uszkodzenia mechaniczne czy wywołane działaniem pola magnetycznego, co przy sporej aktywności najmłodszych może zaskutkować błyskawicznym zniszczeniem takiego drogiego prezentu. Wybierając konsolę do gier, należy się liczyć z niejednokrotnie dużymi cenami gier (sięgającymi nawet 200 złotych). Trzeba więc brać sporo elementów pod uwagę.

Prezenty na komunię
Author: stevendepolo/ flickr.com
Dobre wybory
Prezent na pierwszą komunię nie musi być kosztowny, ważne żeby wywołał radość u dziecka. O ile niektóre prezenty, jak lalki czy mogą być doskonałym wyborem w każdej sytuacji. Do tego rodzaju prezentów należą przykładowo klocki Lego. Dlatego trzeba sprawdzić: pomysłowe klocki lego. Oferowanych jest wiele zestawów tych klocków dostosowanych do gustów różnych grup dzieci, w różnych przedziałach cenowych. Łatwo jest więc osiągnąć kompromis między kosztami a oczekiwaniami najmłodszych. Dla chłopców idealnym wyborem mogą być klocki lego castle, małym dziewczynkom często podobają się zestawy sygnowane przez kucyki pony, bądź zestawy z serii friends.