You are here

Sprzęt do nietypowych zastosowań

Kto dzisiaj ma w domostwie maczety? Jeśli pomyślisz o jakimś przestępcy (w ostatnim czasie w stolicy Małopolski było wiele aktów przemocy z zastosowaniem tej broni), mylisz się. Maczety są niezbędne w wielu dziedzinach. Ich najbardziej popularnym zastosowaniem są różnorakie roboty w ogródku. Maczety są niezbędne, kiedy trzeba ściąć wysokie rośliny, których nie można wyrwać za pomocą samych rąk. Maczety mogą być też niezbędne w trakcie maszerowania po nietkniętych ludzką rękach lasach, w których trzeba sobie czyścić drogę kawałem niezawodnego żelastwa.
Dla każdego faceta, którego pasją jest polowanie, wyśmienite zakupem są noże składane, niezwykle przydatne przy oporządzaniu zabitych zwierząt (zobacz tutaj - http://cqb.pl/sog-m-29.html). Na pewno czytaliście nieraz, że łowiectwo jest niemoralne i niepotrzebne we współczesnym świecie. W rzeczywistości może się tak wydawać, prawda jest bardziej skomplikowana. Łowcy nie mogą w naszym kraju strzelać do przypadkowych okazów, które mieszkają w lesie. Wszystkie sprawy powiązane z łowiectwem są ściśle regulowane przez władzę krajową. Należy mieć na uwadze, że bezprawne polowania są zabronione i grożą karą pozbawienia wolności.

noże
Author: Stelton
Source: Stelton
Każdy polujący otrzymuje pewien przydział – nie może wybijać więcej zwierząt. Poza tym jednostki, które są likwidowane przez łowców, to najczęściej jednostki chore, niosące zagrożenie dla innych mieszkańców lasu. Zwykle czyha się na szkodniki – gdyby w naszym kraju nie wybijano dzików, za chleb w piekarni trzeba byłoby bulić ponad jedenaście złotych! Dlaczego? To jasne. Dziki bardzo dewastują zboża.Analogicznie jest w wypadku lisów, które duszą kury. Naturalnie wielu polujących lubi to, czym się trudnią. Wielu z nich uwielbia się chwalić swoimi zdobyczami – to nic szkodliwego. Nie trzeba w tym dopatrywać się jakichś chorych odruchów tych ludzi. Jest to taki sam dowód zwycięstw, jak np. dyplom z uniwersytetu lub statuetka za wygranie konkursu.