You are here

Sprawdź jak można łatwo nagrywać swoje akrobacje sportowe

Miłośnicy uwieczniania ekstremalnych faktów sportowych doczekali się sprzętu stworzonego właśnie dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z serii Hero3 spełniają najwyższe kryteria użyteczności, a dzięki zaawansowanej technologii zaskakują znakomitą jakością filmów i zdjęć w różnych rozdzielczościach i w jakości sporo przewyższającej dotychczasowy standard FullHD. Kamera GoPro Hero3 jest godną następczynią modelu Hero2. Została wyposażona w obiektyw składający się z sześciu elementów, w tym w soczewkę asferyczną, która w połączeniu z możliwością jakiegokolwiek ustawienia pola widzenia kamery zapewnia właścicielowi nagrywanie filmów z wielu perspektyw i pod odmiennym kątem.

GoPro Hero3 mimo zróżnicowania nowych funkcji jest mniejsza, lżejsza i bardziej wydajna od prekursorki. W ofercie producenta jest do wyboru w trzech opcjach: White, Silver i Black Edition. Każda z nich ma wbudowany innowacyjny sensor CMOS, o rozdzielczości odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Poza tym, sprzęt umożliwia filmowanie w jakości FullHD. Najbardziej zaawansowana z wersji – seria Black Edition (http://www.camonboard.pl/gopro-hero3-black-edition.html) urzeka możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 4K – kamera rejestruje dwukrotnie więcej szczegółów aniżeli w obecnie stosowanym standardzie FullHD – jak i efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niskich rozdzielczościach.

kamera sportowa GoPro
Author: John Biehler
Source: http://www.flickr.com
Kamery GoPro Hero3 mogą się także poszczycić solidną i wodoszczelną obudową, która pozwala na filmowanie i wykonywanie zdjęć nawet do 60 metrów pod wodą. Pojedynczy model ma ułożone wygodne przyciski, które zadowolą fascynatów sportów zimowych, bo będą mogli je obsługiwać nawet w rękawicach. Ponadto, sportowe kamery GoPro są zaprojektowane tak, by do maksimum ograniczać szumy wiatru izapewnić fotografującemu najwyższą jakość dźwięku.

Czym oprócz tego odróżnia się seria Hero3 na tle starszych modeli GoPro? Z użytecznych nowości należy powiedzieć o funkcji WiFi, która umożliwia bezprzewodowe wysyłanie filmów czy zdjęć i może być kontrolowana przez smartfony oraz tablety, wyposażone w system iOS albo Android. Poza tym, kamery mają slot na karty microSDHC/XC, dzięki czemu obsługują karty o pojemnościach do 64GB. Zainstalowane w kamerze wyjście micro HDMI pozwala na odtwarzanie zdjęć i filmów na telewizorach bez pomocy komputera.

Producent zadbał także o najbogatszy na rynku zestaw dodatków do mocowania kamer na różnych powierzchniach. W ofercie znajdziemy, m.in.: zaczep na kask wentylowany, uchwyt na kask pełny, mocowanie na głowę, zaczep na klatkę piersiową i przyssawki do szyby, niezawodne nawet przy prędkości 240km/h! Dodatkowo, dostępne są też: wyświetlacz czy wypornościowa tylna ścianka, która ułatwia zlokalizowanie kamery, jeśli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), ponieważ będzie unosiła się na powierzchni wody.

jvc gc-xa2 adixxion
Source: Kamerynakask.pl
Kamery GoPro Hero (zobacz tu: http://camonboard.pl/) to doskonały sprzęt dla doświadczonych konsumentów. Najdroższa z omawianych – GoPro Hero Black Edition już stała się prawdziwym triumfatorem w zestawieniu z modelami podobnej klasy i cieszy się ogromną popularnością u odbiorców. I nic w tym zaskakującego, bo ma do dyspozycji naprawdę dużo użytecznych funkcji. Dzięki niej dostępne staje się nie tylko nagrywanie w jakości 4K, lecz rejestrowanie zdjęć i filmów z prędkością 30 klatek na sekundę. Kamery Hero3 to całkiem nowe oblicze filmowania oraz następny krok w kierunku zaspokajania wymagań fotografujących.