You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Spis modnych trendów odnośnie zabawek dziecięcych

Wybór zabawek dla dzieci jest bardzo duży. Dla dziecka w każdym wieku można znaleźć coś odpowiedniego. Należy jednakże pamiętać, żeby zabawka była odpowiednio dostosowana do wieku malucha. Prawidłowo dopasowane zabawki świetnie wpływają na właściwy rozwój dziecka. W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko potrzebuje ono różnych czynników, aby móc rozwijać kolejne zdolności.

Klocki LEGO
Author: Oliver Ponsold
Source: http://www.flickr.com
Sami z pewnością zaobserwujemy, że jeśli kupimy maluchowi nieadekwatną do jego wieku zabawkę to pobawi się ono nią przez parę minut a później rzuci w kąt. Rodzajów zabawek jest bardzo dużo. Świetnym wyborem są klocki. Każde dziecko musi posiadać klocki Geomag Wheels oraz Geomag Glitter. One rozwijają wyobraźnię dziecka, umiejętność manualną, kreatywność a także koordynację wzrokową. Jest to rodzaj zabawki przeznaczony zarazem dla chłopczyków jak i dziewczynek. Dla najmłodszych mogą to być np. mięciusieńkie klocki, które wewnątrz mają schowany magnes, dzięki któremu można konstruować rozmaite budowle. Znakomite są także klasyczne klocki wykonane z drewna (http://krainazabawy.pl/klocki-najmlodszych-c-138.html).

Także bardzo znane są klocki Duplo (http://www.krainazabawy.pl/duplo-c-57_654.html) i Lego. Podzielone są one z uwagi na wiek dziecka. Ich cena też jest różna i nie należy ona do najtańszych. Pomalutku znane stają się zabawki z kartonu. Można je kupić, ale równie dobrze jak zrobimy je sami. W każdym wszak domu zapewne znajdzie się jakiś opakowanie z kartonu. Tego rodzaju zabawki można zaliczyć do zabawek ekologicznych, bowiem w prosty sposób poddają się recyklingowi. Ponadto pozbawione są one wszelkich niezdrowych substancji. One też rozwijają umiejętności manualne malucha.

W bezpieczny sposób można z takiego kartonu wyczarować, na przykład rakietę czy domek. Tak powstały domek czy rakietę można przyozdobić na przykład pokolorować farbkami czy poobklejać kolorowym papierem. Malowanie i przystrajanie zapewniają godziny wesołej zabawy, a jednocześnie stymulują fantazję. Z wolna tego typu zabawki rozpoczynają podbijać polski rynek. Rodzice wolą kupić naturalne, bezpieczne zabawki aniżeli jakieś chińskie produkty. Jest to związane również ze zwiększającą się świadomością ekologiczna ludzi.