You are here

rozwijające gry dla dziewczynek

Gry edukacyjne są nieodzownym elementem w prawidłowym rozwoju malucha. Dzięki ich walorom edukacyjnym rozwijają zdolności do logicznego i strategicznego myślenia oraz poszerzają wyobraźnię. To także świetna forma, by spędzić więcej czasu z dzieckiem, a również doskonały pretekst by zainteresować je konkretną dziedziną wiedzy, wybraną na przykład przez rodzica. To także doskonała okazja by już od najmłodszych lat uczyć dzieci dyskusji o grze i jej wątkach, zainteresować wiedzą o kulturach innych narodów. Plusem gier edukacyjnych jest również oderwanie od czasu spędzonego przed telewizorem lub komputerem.

Karnawał dziecka
Author: Sisu.com.pl
Source: Sisu.com.pl
Gry edukacyjne są nieodzownym elementem w prawidłowym rozwoju malucha. Dzięki ich walorom edukacyjnym rozwijają zdolności do logicznego i strategicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. To także rewelacyjna forma, by spędzić jeszcze wiecej czasu z maluchem, a również doskonały pretekst by zainteresować je konkretną dziedziną wiedzy, wybraną na przykład przez rodzica. To także doskonała okazja by już od wczesnych lat uczyć dzieci dyskusji o grze i jej wątkach, zainteresować wiedzą o kulturach innych narodów. Plusem gier edukacyjnych jest również oderwanie od czasu spędzonego przed telewizorem lub komputerem.
Gry dla przedszkolaków mają na celu kształtować i rozwijać pierwsze pasje malucha w wieku przedszkolnym. To szereg gier, zabaw oraz łamigłówek logicznych, które nauczą przedszkolaka rozwiązywana problemów, podejmowania właściwych wyborów oraz co najważniejsze pracy w zespole.

Dzięki ich różnorodności dziecko nauczy się rozwiązywać najważniejsze problemy w realnym życiu, a także wpłynie na jego prawidłowe relacje z najbliższym otoczeniem: rodziną oraz rówieśnikami. Gry edukacyjne w nauczaniu formalnym w przedszkolu mają także zachęcić dzieci do poznawania świata oraz nauki wcielania się w różne role.
Inną metodą, w dodatku starą, jak świat są kolorowanki. Te malunki przedstawiające najczęściej bohaterów bajek, pory roku lub zwierzęta, uczą dzieci barw i są motywacją do malowania pierwszych samodzielnych obrazków.

Kolorowe kredki
Author: Sisu.com.pl
Source: Sisu.com.pl
Następnie takie małe dzieła sztuki można zawiesić na lodówce lub tablicy korkowej w kuchni lub pokoju i dać dziecku powód do dumy. Ponadto dodatkowym plusem kolorowanek jest cena takiego zeszytu, który najczęściej nie przekracza sumy dziesięciu złotych, a można nabyć nawet takie w wymiarze 3D. Istnieje też opcja bezpłatna nabycia takich obrazków. W dobie Internetu i dostępności wielu portali dla dzieci, można je wydrukować. Malowanki do drukowania, to przede wszystkim szeroki wybór. Wspólnie z dzieckiem można je wybrać i nabywać pojedynczo bez strachu, ,że maluch może rzucić je w kąt. Przy wyborze należy pamiętać o dobraniu charakteru obrazków do wieku dziecka. Kolorowanki to także wspaniały sposób by spędzić z dzieckiem jeszcze więcej czasu, posłuchać co ma do powiedzenia, co je interesuje, tłumaczyć i wspólnie dopasowywać barwy. Można też pokusić się o konkurs z prezentami na na najlepszy obrazek. Co zmotywuje malucha i pokaże zdrowego ducha uczciwej rywalizacji.

Author: Arek