You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Poznaj ważne techniki kontaktu z konsumentem

W obecnym świecie firma, aby zaistnieć i zwyciężyć na rynku, potrzebuje by czerpać z darów najnowszego marketingu jakim są takie programy lojalnościowe jak np oferowane na http://www.bonusclub.pl/. Nie oszukujmy się, ograna promocja w radiu i telewizji to przeżytek. W pogodni za konsumentem i utrzymaniem jego lojalności, należy wyłożyć więcej czasu i środków.


Sprzedaż w XXI wieku
Source: flickr.com
Wsparcie sprzedaży to kluczowe pojęcie . Może być realizowane poprzez spotkania z konsumentami, pokazy dla szerszego grona bądź aktywną obsługę konsumentów przez call center. Wsparcie sprzedaży to element nauki marketingowej, która zakłada, że pozyskanie konsumenta to tylko pierwszy etap. Później należy go przy marce zatrzymać.

Przywiązanie do marki rewelacyjnie kreują programy lojalnościowe. Mogą one przybierać różne odmiany. Najpopularniejsze naturalnie są kupony, które kupujący dostaje po nabyciu produktów. Po zebraniu odpowiedniej liczby, kupony może wymienić na produkty. Badania mówią, iż gadżet za punkty niekoniecznie musi być atrakcyjny ani potrzebny konsumentowi, by ten poczuł chęć jego otrzymania. Program lojalnościowy musi pobudzić lojalność nabywcy do marki, usługi bądź produktu i utrzymać jego przywiązanie poprzez odczucie brania udziału i bycia premiowanym.

Musimy zastanowić się nad tym jakim sposobem zbierane będą punkty – czy będą to na przykład nalepki, pieczątki czy może zakodowane na karcie punkty. Trzeba naturalnie przygotować też katalog nagród. To my decydujemy w jakiej formie – czy zwyczajnie wyłożonej w sklepie książeczki czy może na stronie internetowej – albo może i tak i tak. Zaprojektowanie tego rodzaju programu zależy od naszego budżetu oraz pomysłu. Wiadomo, najlepiej dostosować jego formę do specyfiki branży – właściwie dopasować nagrody i ilość punktów konieczną do zgromadzenia. Gdy posiadamy porządny dział promocji, z pewnością uda się nam takiego rodzaju wsparcie sprzedaży właściwie przygotować.

To są części, tworzące efektywny marketing relacji. Bazuje on właśnie na zdobyciu lojalności klienta i budowania długotrwałej więzi. Ważne okazuje się, żeby konsument poczuł się niezbędny i istotny w działalności danego biznesu. By tak się stało, wymagane jest sprzężenie zwrotne klient-marka.

Karta na punkty
Oprócz wymienionych wyżej narzędzi, najlepiej taką więź kreuje marketing w Internecie, a szczególnie na Facebooku. Posługując się fanpage’ami, wynajęci specjaliści od promocji mogą stworzyć więź z klientami, zobaczyć ich potrzeby i pragnienia. Umożliwia to skonstruowanie dużej bazy konsumentów i prawidłowe stargetowanie towarów i usług oraz na bezbłędne prowadzenie działań promocyjnych.

Gdy niespecjalizujemy się w strategiach marketingowych, naturalnie mamy możliwość zlecić zaprojektowanie takiego rodzaju kampanii zewnętrznej firmie. Wówczas będziemy mieli gwarancję, że nasz program zstanie przygotowany z najwyższą starannością i przede wszystkim przyniesie planowane rezultaty czyli pomoże utrzymać obecnych klientów i pozyskać nowych.


Author: Natalia Długosz
Source: Bonus Club