You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Plastikowe klocki, które w ubiegłym wieku zawojowały świat. Co da się z nich stworzyć?

Czy wiesz, która firma jest największym na świecie producentem opon? Rocznie produkują 36 milionów sztuk opon. Tak więc, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent plastikowych klocków, które dzięki uniwersalnemu systemowi łączenia, można ze sobą zestawiać w praktyce w nieskończenie ogromnej ilości kombinacji, buduje je od roku 1947.
W ofercie producenta odnajdziemy mnogość różnych kolekcji zawierających wiele zestawów, jak np. seria City, w której to możemy konstruować pojazdy, czy historie z życia mieszkańców miast, głównie związane z zawodami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić - kreatywne zabawki dla chłopców.
klocki lego
Author: geraldford
Source: http://www.flickr.com
Odmienne podejście do tworzenia zapewniają klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam budować konstrukcje mechaniczne, z najróżniejszymi współpracującymi wzajemnie elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, przeróżne przekładnie, a nawet silniki elektryczne. Są nawet zestawy zawierające elementy umożliwiające zdalne sterowanie i programowanie wybudowanych przez nas urządzeń.

Jest również seria klocków dla najmłodszych- to seria Duplo, którą w swoim asortymencie posiada każdy sklep z klockami Lego. To barwne klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, skłaniające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwoju ich zdolności manualnych.

Jest też kilka serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych superbohaterów z komiksów Marvela czy DC. Często dzieci sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: czarujące zabawki bratzillazKlocki lego
Author: pangyuliu
Source: http://www.flickr.com
Największą zaletą, i najprawdopodobniej głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój wielki sukces, jest stworzenie systemu połączenia klocków, hjednakowego od bardzo wielu lat, a umożliwiającego krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, jakie wyszły z duńskiej fabryki. Rozpoznawalne okrągłe wypustki na górnej części każdego klocka perfekcyjnie wpasowują się w odwrotne elementy od spodu.

Klocki Lego to świetna, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko szczególnie uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, ponieważ przypadkowe nadepnięcie na taki klocek może powodować wręcz legendarny już ból stopy.