You are here

Pamiętaj o nauce języka obcego - inwestycja w przyszłość

Jeśli ktoś z uwagą obserwuje dzisiejszą sytuację na rynku pracy, widzi doskonale, jak szalenie trudno teraz o stałą pracę. Wszystko to za sprawą szalejącego kryzysu. Wielkie przedsiębiorstwa nie zatrudniają kolejnych pracowników.
Często także dochodzi do redukcji etatów. Przedsiębiorstwa zamierzają zaoszczędzić na czym tylko mogą. Nie zawsze również pomocne jest wyższe wykształcenie. Przekonują się o tym młodzi ludzie po studiach, którzy nie potrafią odnaleźć pracy w wyuczonym zawodzie. Nierzadko muszą pracować w różnych barach albo pubach poniżej swoich kwalifikacji.

Słownik, słownictwo
Author: EnglishForYou
Source: EnglishForYou
Podstawą sukcesu jest wybranie odpowiedniego kierunku studiów. Nim złożymy dokumenty na wybraną uczelnię, lepiej szczegółowo prześledzić rynek pracy i sprawdzić, jaki fach jest najbardziej potrzebny. Aby zwiększyć swoje szanse warto już podczas studiowania pomyśleć o swojej karierze w przyszłości. Można też czerpać z ciekawej oferty praktyk studenckich lub wolontariatów. Takie działanie na pewno będzie mile widziane przez potencjalnego pracodawcę.nauka angielskiego
Author: World Literature Today
Source: http://www.flickr.com
Ale głównie, powinniśmy położyć nacisk na poznawanie języków obcych. W naszych czasach jest to rzecz niezbędna. Dzisiaj bez znajomości języka angielskiego nie otrzymamy dobrej pracy, np. jako tłumacz w renomowanym biurze http://prolexico.com/. Jest to niezbędne minimum, przy czym dobrze widziana jest znajomość przynajmniej dwóch języków obcych. Język angielski (moja strona) otwiera nam drogę do wspaniałej kariery. Nie zapominajmy, że jest to ogólnie przyjęty język biznesu i polityki. Biegła znajomość tego języka pomoże nam otrzymać dobrze płatną pracę w każdym zakątku świata - o tego typu tłumaczeniach więcej na http://www.prolexico.com/tlumaczenia-angielski.html. Dziś tym językiem porozumiewają się wszystkie nacje, dlatego jesteśmy w stanie bez problemów zawierać znajomości z różnymi ludźmi- nie hamuje nas żadna bariera językowa.

Zatem jeszcze dzisiaj zobaczmy, jaka szkoła języków obcych nam najbardziej odpowiada i wykupmy wybrany kurs. Na naukę języka obcego nigdy nie będzie za późno. Z kolei, znajomość jakiegoś egzotycznego języka bez wątpienia podniesie nasze szanse na rynku pracy. Jest to więc doskonała inwestycja w przyszłość.