You are here

Ocal istnienie porzuconego psa - dlaczego powienieneś rozważyć wzięcie psa ze schroniska.

Osoby, które podejmują się opieki psa, wiedzą, że jest to spora odpowiedzialność. Jednakże z miłości do naszego ulubieńca stać nas na pewne wyrzeczenia, a nasz pies odwdźięcza się bezwarunkowym uwielbieniem, lojalnością i miłością. Nie wszystkie psiaki miały tyle pomyślności by spotkać na swojej ścieżce człowieka, który o nie zadba.

Ocal istnienie niechcianego psa
zwierzakowo.pl/sklep/karmy-dla-psow.html
Author: JakeCop
Source: http://www.sxc.hu
Wbrew modzie na rasowe psiaki, nadal znajdują osoby, które zdecydują się na niewielkiego, porzuconego burka. Posiadanie psa z szlachetnym pochodzeniem nęci, są one wyjątkowo urodziwe, nierzadko obdarzone wyjątkowymi cechami. Jednakże trzeba pamiętać, że tych zwierząt nikt nie wyrzuci, one zawsze znajdą kochający dom. Z tego powodu nie zapominaj psów, które nie miały tyle szczęścia w życiu.

Pomyśl czy warto zapłacić spore pieniądze na rasowego psa, czy może bardziej słuszne jest wzięcie go ze schroniska i ocalenie jego życia? Odwiedź do pobliskiego przytuliska dla zwierząt i zrób rozeznanie - może któryś ze psiaków chwyci Cię za serce. W schronisku natrafisz na psiaki wszystkich ras i rozmiarów, na pewno któryś przyciągnie Twoją uwagę. Będziesz również mógł przebierać w wieku. Te małe mogą jeszcze wymagać tresury załatwiania się poza domem, te starsze na pewno są już przeszkolone - http://zwierzakowo.pl/sklep/zabawki-dla-psow.html.

Przygarnąłem psa! Co teraz? Jeśli jestes już uradowanym właścicielem psa, kolejnym celem jest nabycie dla niego wyprawki. Będziesz potrzebował dla niego smyczy, obrożę i karmę. Będąc w sklepie zoologicznym warto zaglądnąć do działu "zabawki dla psa" i kupić coś dla swojego pieszczocha. W asortymencie będzie mnogość najróżniejszych akcesoriów - fruwające freesbe, gumowe kości, pluszaki - wszystko dzięki czemu psy mogą wyładować nadmiar energii i trochę polatać.


Powinno się unikać karmienia psa pożywieniem, które jest przeznaczone dla nas. Często nie jest to dla niego właściwy pokarm i może sprowadzić kłopoty żołądkowe. Wykluczone powinno być futrowanie psa czekoladą! Mimo, że ją uwielbiają, to czekoladki przyczyniają się do wytwarzania się niebezpiecznych toksyn, a te z kolei wpływają na układ pokarmowy, mózg czy serce.

Kiedy tylko możesz, staraj się nie zostawiać swojego pupila na cały dzień. Nie zapominaj o wyjściach na dwór przynajmniej 3 razy na dzień. Twój zwierzak z pewnością zrewanżuje się bezwarunkową miłością i oddaniem!