You are here

O fenomenie Hobbitów

Krasnoludy, walki z trollami, pierścień o potężnej mocy, walka ze smokiem Smaugiem. Przypomina to scenariusz niezbyt ambitnej bajki dla najmłodszych? A jednak historię nieugiętego Hobbita Bilbo polubiło wiele milionów ludzi na świecie. W czym tkwi sekret jego sukcesu?

Klocki Lego Hobbit
Author: KlockidlaCiebie
Source: http://www.klockidlaciebie.pl
Zawsze, imponowała nam wielowarstwowość charakterów bohaterów tolkienowskich powieści. Bilbo Baggins jest wszak najlepszym tego przykładem. Na pierwszych kartach opowieści jest niewychylającym nosa z Bag End Hobbitem i...tchórzem. Jego dalsze losy sprawiają, że w Bilbo zachodzi przemiana, fascynuje nas ta postać! Szczególnie mały Hobbit zafascynował firmę Lego, która pozwoliła nam przenieść się w krainę Śródziemia.Większość rodziców skarży się, że ich dzieci spędzają całe dnie na nierozsądnym marnowaniu czasu przed ekranem monitora. Lecz wystarczy się rozejrzeć by zauważyć, że można również spotkać gry które ułatwiają rozwój wyobraźni, analitycznego myślenia czy umiejętności podejmowania szybkich, acz trafnych decyzji. Ta gra to Lego Hobbit, w której Bilbo pomaga krasnoludom w odzyskaniu ich królestwa. Jeśli jesteście ciekawi, jak może tego dokonać, jakie postaci staną na jego drodze i jakie przeciwności losu go czekają w trakcie tej przygody to zapraszamy do gry. Szczególnie, że akcja toczy się w szybkim tempie, niepozwalającym sobie na jakiekolwiek przestoje - od początku do końca można się wciągnąć w tę opowieść.

Dlatego jeśli aura nie zachęca nas do wyjścia z domu możemy zapomnieć o nudzie. Dzięki grze Lego Hobbit przeniesiemy się w świat fantazji, w inny świat, gdzie wszystko dzieje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Klocki natomiast, zadowolą nieco młodszych fanów tolkienowskiej sagi. Zabawa nimi buduje wyobraźnię przestrzenną i przenosi małych podróżników w świat magii i tajemnic. Dobierając zabawki dla swoich dzieci pamiętajmy, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Z tego względu pozwólmy dzieciom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie.

Klocki pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata: w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne w nadchodzących dniach znajdą się w kącie.