You are here

Nic nie wywołuje w mężczyznach - a coraz częściej też w kobietach - tak silnych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport lubiany w wielu krajach. Nic nie wywołuje w mężczyznach - a coraz częściej też w kobietach - tak dużych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozrosła się błyskawicznie, powstała spora ilość klubów, które ze sobą rywalizują. Jednym z tych państw, w jakich piłka nożna gra pierwsze skrzypce są naturalnie Włochy, słynące z doskonałych piłkarzy. Lokalne kluby odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi państwami. Nie można się więc dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, z tego względu firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednak dosyć skromne, jako że prowadzili po prostu sklep z gazetami, jaki szybko zaczął się rozwijać. Ostatecznie, firma ma formę międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działania.


piłka
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Firma trudni się sprzedażą popularnych komiksów, jakie dalej są uwielbiane przez osoby na całym świecie. W ofercie można jednak odnaleźć również naklejki i karty z piłkarzami, z których przedsiębiorstwo jest faktycznie znane. Przykładem może być między innymi album Panini 2014 prezentujący kolekcję elementów nawiązujących do rozgrywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, jakie dla całego świata były niezwykle ważnym wydarzeniem. Album (www.taniomania.pl/q/panini-album) zawiera karty z graczami drużyn, które brały udział w mistrzostwach. Znaleźć w nim można też precyzyjne w najdrobniejszych szczegółach naklejki, pokazujące przykładowo godła konkretnych drużyn piłkarskich. Jest to więc propozycja przede wszystkim dla miłośników tego sportu, którzy interesują się też jego historią.


piłka
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Firma dalej prężnie się rozwija, a jej działania skupione są najczęściej na rynku piłki nożnej - Panini Album + Karty. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo składające się z kilku działów. Poza tym, trudni się sprzedażą tych artykułów, jakie tematycznie powiązane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy funkcjonuje nie tylko we Włoszech, ale też na terenie pozostałych krajów, gdzie piłka nożna jest lubiana, a wszystkie rozgrywki gromadzą tysiące widzów przed telewizorami i na stadionach. W Polsce także można zakupić oferowane przez firmę albumy. Są one bez problemu dostępne, w tym w internecie.