You are here

Najkorzystniejszy sposób, aby zwalczyć nudę – pograć w grę. A jak nie ma pogody – odpowiedź jest identyczna!

Co robić, gdy za oknami plucha, kiedy jesteśmy skazani na pozostanie w domu? Jest pewnie dużo sposobów, by dobrze spędzić ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce na ciężkie roboty. Powinniśmy traktować to jako możliwość spędzenia wolnego czasu tak, jakbyśmy na pewno nie zrobili tego, gdyby słońce świeciło za oknami. No więc, co robić w taki dzień? Grać!

gra w scrubble
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Gry nie znudzą się nigdy, ponieważ oferują nam wiele możliwości. Można zagrać na komputerze, czy w planszówki. Może pograć w swoje wymyślone gry z własnymi zasadami i innymi pomysłowymi dodatkami. Można zagrać o pieniądze, można po prostu pograć bez rywalizacji i innych wspomagaczy. Gry zapewniają nam ciekawą rozrywkę, a co więcej, są przeznaczone dla każdego. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy może zagrać, każdy może też czerpać z tego przyjemność (dla gracza: http://www.ceneo.pl/Zestawy_akcesoriow_do_gier).

Co prawda, jeśli chodzi o gry to rozróżnić można ich rodzaje właśnie pod kątem wieku. Najstarsi będą pewnie grali w gry planszowe lub być może w jakieś jeszcze inne, które nie są znane zbyt dobrze. Najmłodsi zaś wyciągną swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry na tablety, czy smartfony. Możliwości mają bardzo dużo, gdyż grać właściwie można na wszystkim. Najczęściej wybiera się konsole, gdyż one też oferują najlepsze gry i najwyższy poziom zaawansowania. Niemniej, obecnie grać można prawie na wszystkim, choćby na smartfonie. Nie potrzeba kupować nawet konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby starsze osoby porzuciły swoje planszówki na rzecz gier komputerowych. To samo zrobiliby najmłodsi, lecz odwrotnie. Ciekawe, jakby zareagowali na tę zmianę. Masz teraz ochotę zagrać? W sam raz dla Ciebie - http://www.ceneo.pl//Gry_do_pobrania_i_CD-key.

Nie wiadomo do końca, ale na pewno byłoby to bardzo pouczające doświadczenie. No bo kto powiedział, że tak musi być, że dorośli grają w swoje ulubione gry, a młodzi, w to, co jest chwilowo w modzie. Tak to wygląda, ale to nie jest norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się obu stronom. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a ale też młodym, ponieważ za bardzo są uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.