You are here

Na co zwrócić uwagę przy wyborze solidnego filmu na wieczór?

Filmy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem konsumentów. Produkcja filmowa przemawia do wyobraźni odbiorcy bardziej niż książka, gdyż na długo zapisuje się w umyśle widza. Oczywiście produkcja kinowa nie wyręczy dobrej książki, niemniej jednak kino potrafi na trwałe przekształcić oblicze światowej kultury. Teraz powstaje coraz więcej filmów. Widz nie ma prostego wyboru, bo złych i dobrych filmów przybywa. Kłopot jest w tym, że niełatwo jest czasem rozpoznać, która twórczość jest którą.
półka z filmami DVD
Author: Angel Ganev
Source: http://www.flickr.com
Ciężko jest doradzić widzowi konkretną produkcję kinową. Kłopot tkwi w tym, że każdy odbiorca ma swoje upodobania. Jeden woli romans, drugi kino akcji. Ktoś inny woli natomiast film wojenny. Toteż ciężko jest podać nazwę konkretnego serialu, chyba że naprawdę jest on świetny. Istnieją jednak pewne zasady, które mogą pomóc w dokonaniu właściwego wyboru (sprawdź przykłady: http://www.ceneo.pl//Filmy_Blu-ray).

Pierwszą z nich jest to, kto jest reżyserem konkretnej produkcji. Dobry reżyser potrafi nawet przy produkcji niskobudżetowej wytworzyć dobre kino. Także pozostawia w swojej produkcji własny światopogląd. Jeśli nasz pogląd na świat odpowiada spojrzeniu na świat danego reżysera, to łatwiej się wtedy ogląda daną produkcję filmową.

Kolejnym aspektem jest obsada. Wiadomo, że porządni aktorzy są bardzo ważnym ogniwem w biznesie związanym z produkcją dobrego kina. Od ich gry zleży tak naprawdę, czy będą zrealizowane zamierzenia reżysera i scenarzysty. Równie ważne jest to, czy film spodobał się na tyle, że zdecydowano się na produkowanie gadżetów związanych z jego tematyką, a tu przykłady - http://www.ceneo.pl/Gadzety_filmowe.Nie warto zasiadać do filmu, o którym ma się niewielką wiedzę. W obecnym szybkim świecie oglądanie niesprawdzonych produkcji jest stratą czasu. Nie jest przecież kłopotem sprawdzenie, czy jakaś produkcja cieszy się szacunkiem widzów. W sieci jest wiele portali, gdzie internauci wyrażają opinie na temat jakiegoś filmu. Tam można poznać rzetelne i szczere opinie, które niewątpliwie pomogą dokonać słusznego wyboru. Jeśli pozytywnie na temat danej produkcji wyraża się 1000 konsumentów, to na pewno można być pewnym tego, że jest to bardzo dobry film.

Kolejnym miernikiem jakości danego filmu mogą być nagrody filmowe wręczane przez szacowne gremia ekspertów. Jednak wiele kontrowersji, które rodzi się pod ich wpływem każe cenić o wiele wyżej opinie internautów, którzy już konkretny film oglądali i mają swoje zdanie na ten temat.