You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Maty i kołyski dla noworodków. Zabawki edukacyjne dla noworodków

Maty edukacyjne to zabawki, którymi bawić się mogą niemowlaki już od trzeciego miesiąca życia. Nazywane są matami edukacyjnymi, ponieważ znakomicie pobudzają różne zmysły maluszka zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku.
Maty te posiadają tzw. pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.
Mata piankowa – puzzle
Author: www.babymama.pl
Source: www.babymama.pl
Maty edukacyjne na linkbaby.pl są dostępne w różnych kształtach np. prostokąta, kwadratu czy koła, ale najważniejsze jest to, aby miały odpowiedni rozmiar. Maluch musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby mogło się na nich swobodnie przekręcać i obracać. Warto też zwrócić uwagę na to, by kupowana przez nas mata była wykończona miękkimi poduszeczkami na obrzeżach . O funkcjonalności takiej maty świadczy też to, czy da się ją w łatwy i szybki sposób rozłożyć i złożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci.
Łóżeczko czy kołyska?
Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Kołysanie maluszka w przód, w tył i na boki pobudza układ przedsionkowy mózgu niemowlęcia, a to przekłada się na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową sylwetkę ciała. Mając na uwadze powyższe korzyści płynące ze stosowania kołyski warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia malucha stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

Do takiej kołyski należy dobrać odpowiedni materac. Powinien on być wykonany z syntetycznych materiałów, być odpowiednio twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem. Dzięki temu mocz dziecka, który niechcący wyleci przez pampersa, nie pomoczy materaca.
Wygodne kołyski dla niemowląt mają wiele zalet, ale również posiadają minusy. Największym minusem jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejnym minusem jest wysoka cena. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla prawidłowego rozwoju naszego ukochanego dziecka. Dzieci kochają kołysanie. Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Ponadto wiele badań\wielu naukowców udowadnia, że kołyski naprawdę mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka.