You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Magiczny świat zabawy

Dzieciństwo to szczególny okres w życiu człowieka. Kiedy byliśmy młodsi, nie docenialiśmy tego nadzwyczajnego czasu, kiedy mogliśmy spać do oporu ( a i tak zrywaliśmy się rano!), biegać beztrosko po placu zabaw i nie dbać o jutro. Te cudowne lata szybko mijają. Czasem jednak mama i tato zapominają, jak nadzwyczajny jest to czas w rozwoju malucha. Każda pociecha właśnie w dzieciństwie eksploruje świat. Toteż bardzo istotną funkcję w wychowaniu ma zabawa. To najlepsza droga, aby wpoić dziecku reguły w łatwy sposób.


Jeśli mamy jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, przyjrzyjmy się naszym dzieciom. Dziewczynka, która bawi się lalką, bardzo często odgrywa sytuacje zaobserwowane u dorosłych. Wszystkie córeczki zwykle bawią się w mamy. Wożą swoje lalki w wózeczkach, zmieniają im pieluchy, karmią i kołyszą do snu. W ten sposób przyzwyczajają się do roli mamy. Lecz to nie jedyna sytuacja. Również dorośli potrafią kształtować dane wzorce u swoich pociech. Zabawka smoby kuchnia pozwala dziewczynce wejść w postawę gospodyni domowej. Warto włączyć się do zabawy i zrobić z pociechą posiłek, nauczając je, aby późniejpozmywało naczynia (zestaw ma też zlew). Przyszłe kuchareczki zapoznają się ze sprzętem kuchennym oraz wypracowują w sobie przyzwyczajenie robienia domowych posiłków.

Author: VTech
O tym, że pociechy zdobywają doświadczenie poprzez zabawę, jesteśmy w stanie zobaczyć, obserwując małe kobietki, które bawią się lalami barbie. Większość z nich odgrywa dany wzorzec- może to być mama, ciocia albo pani z telewizji. Dziewczynki zazwyczaj odgrywają coś na kształt filmu. Lecz nie tylko płeć piękna łączy przyjemne z użytecznym. Chłopcy od dzieciństwa sięgają po samochody, traktory, koparki, czy wozy strażackie. Określają w ten sposób swoją tożsamość. Produkty smoby też pomagają małemu mężczyźnie. Skrzynka z narzędziami to doskonały pomysł dla złotej rączki. Produkty smoby rozwijają też inne hobby dzieci. Możemy darować maluchom zestaw lekarza, czy mały supermarket. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.