You are here

Lalka – ulubiona zabawka każdej dziewczynki

Zabawki są świetnym wyjściem na zabawianie malucha. Nie to jest jednak najważniejsze. Zabawka – mimo, że jest tylko rzeczą – okazuje się być kreującą kreatywność, zainteresowania oraz inteligencję naszej pociechy. Dodatkowo ma duży wpływ na osobowość i kształtuje wyczucie piękna. Najważniejsze zastosowanie lalek z perspektywy psychologii jest wpojenie w naszym dziecku poczucia obowiązku, szacunku względem otoczenia oraz dbania o własne przedmioty.
lalka
Author: thepeachpeddler
Source: http://www.flickr.com
Dobór odpowiedniej lalki jest więc poważną decyzją. Trudnym zadaniem staje się połączenie swoich własnych chęci w wyborze zabawki z chęciami które wyraża dziecko. Standardowa Barbie może okazać się dla współczesnego dziecka towarem już niemodnym. Jeśli chodzi o popularność należy wymienić sporo modeli, jakimi dzieci ostatnimi czasy bawią się najchętniej.Monster High
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle lubiane okazują się w ostatnich latach zabawki z linii Monster High. Są to lalki zupełnie inne z uwagi na ich niecodzienną charakteryzację. Zabawki te są postaciami zaprojektowanymi według kultowych postaci grozy jakimi są Dracula, Mumia oraz wilkołaki. Seria opowiada o lalkach, będącymi koleżankami z liceum. Każda z lalek posiada ulubione zainteresowania i ulubiony szkolny przedmiot, więc każda dziewczynka ma szansę wyboru swej najbardziej lubianej postaci. Zabawki te dają możliwość naszemu maluchowi pozbyć się całkowicie zbędnych lęków, jakie powiązane zostały z upiornymi postaciami. Jedną z wyjątkowo lubianych postaci z kolekcji Monster High (zweryfikuj to na tej stronie) jest Skelita Calaveras – zabawka, której ulubionym przedmiotem stał się notesik w którym zapisuje każdy dzień. Sprzedawana jest ona często z dzienniczkiem oraz piórem, co sprawia, że Twoje dziecko także może zając się pisaniem a przy okazji rozwijaniem nauki pisania. Pełna nazwa towaru to Mattel Monster High Wyprawa Do Upioryża Skelita Calaveras Y7661/Y7662. Kolejna oferta z upiornej serii to Lalka Mattel Monster High Wyprawa Do Upioryża Skelita Calaveras Y7661/Y7662. Jest to zabawka o nazwie Rochelle Goyle – upiorna podróżniczka posiadająca w zestawie dziennik oraz ubranko podróżne.

Dla rodziców wolących raczej standardowy wizerunek zabawek polecana jest zabawka Lalka Zapf Creation Lalka Bobas My Little Baby Born - Nappy Time 817773 (więcej: lalka My Little Baby Born na ceneo.pl). To bardzo miła lalka niemowlę, która mówi i rusza nóżkami. Opieka nad nią to jak opieka nad bobasem - trzeba wymieniać jej pieluszkę i dawać jedzonko, gdyż w innym przypadku zabawka jest nieszczęśliwa.