You are here

Kto robi dobre zabawki dla dzieci?

Zabawki dla dzieci to dziś wielki przemysł. Pełne półki wszelkiego rodzaju przedmiotów, niewyobrażalny wybór, wszelkiego rodzaju barwy, materiały. Dystrybutorzy zabawek ścigają się w wypuszczaniu nowszych o wiele lepszych, coraz bardziej interaktywnych i mogących wspierać rozwój przedmiotów niezbędnych dla każdego dziecka. Wiele z tych zabawek jest absolutnie dziwnym wymysłem, ale funkcjonują firmy, które robią doskonałe zabawki, bardzo dobrej jakości, niezwykle bezpieczne i pomagające w rozwijaniu istotnych umiejętności.

Kuchnia, zabawki z drewna
Author: Drewniaczek.eu
Source: Drewniaczek.eu
Liderem w tej dziedzinie ciągle pozostają zabawki Fisher Price. Firma ta tworzy rzeczy dla dzieci w różnym wieku. Zarówno gryzaki (więcej informacji) dla niemowlaków jak i zabawki dla dzieciaków do trzeciego roku życia oraz starszych. Wszystkie zrobione są z najwyższą starannością, mają wszystkie konieczne certyfikaty i na pewno są bezpieczne dla maluchów.

Kolejną firmą, której produkty również są świetne jest Djeco - sprawdź. Wyszukamy wiele wszelkiego rodzaju zabawek. Od zestawów kręgli, przez wózek dla lalek, sklepowy koszyk z produktami i całe mnóstwo podobnych. Wszystkie pomagają w rozwoju wyobraźni, uatrakcyjniają zabawy i zachęcają maluchy| do odgrywania postaci, historii i sytuacji. To jest najważniejsze. Naturalnie, wyobraźnię możemy rozwijać nawet w czasie zabawy zwyczajnym kijkiem, robiąc babki z piasku, ale jeżeli mamy możliwość, by sprezentować maluchowi wspaniałe zabawki, to zróbmy to.

zabawka
Author: VTech
Source: VTech
Dla dzieci w wieku około sześciu lat doskonałą zabawką są klocki. Oczywiście kultowe Lego musi być w posiadaniu każdego dziecka w odpowiednim wieku. Budowanie z takich klocków rozwija zdolności manualne, dokładność i oczywiście wyobraźnię. Kiedy już całość zbudujemy powinniśmy zachęcić malucha do wymyślenia historii postaci i odegrania zmyślonej roli.
Wybór zabawek na https://pontipino.pl jest ogromny. Naturalnie ceny również są różne, możemy znaleźć zarówno zabawki stosunkowo tanie jak i zdecydowanie droższe – duże komplety. To nie cena powinna jednak decydować o wyborze zabawki. Pamiętajmy, że musi być dostosowana do wieku malucha i mieć atesty. Sprawdzajmy czy nie ma ostrych krawędzi i zbyt małych elementów. Z pewnością wtedy nasze dziecko będzie bawiło się wesoło i bezpiecznie.