You are here

Które filmy wybierać dla dzieci?

Obecnie dzieciaki mają duży wybór wśród rozmaitych filmów. Powinniśmy jednak zastanowić się, które z nich mogą być rzeczywiście korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie możemy znaleźć różne propozycje dla dzieci w każdym wieku. Czy jednak popularne filmy dla dzieci naprawdę mogą pozytywnie wpływać na rozwój dzieci?


filmy
Author: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Source: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Zanim zatem kolejnym razem wybierzemy się do kina wraz z dzieckiem, dobrze jest nieco zastanowić się, czy wybrany film wpłynie korzystnie na rozwój naszego dziecka, czy poruszy pewne emocje, będzie świetnym sposobem na rozrywkę, a może spełni wszystkie opisane funkcje? Rzecz jasna filmy dvd dla dzieci wybierane są pod zupełnie innym kontem niż w przypadku dorosłych - www.taniomania.pl/q/filmy-dvd. W tym przypadku należy zwracać uwagę na wiek dziecka. Małe dzieci bez wątpienia będą preferować kreskówki. Niezbyt zawiłe, w których występują sceny rozrywkowe, śmieszne przygody i zajmujące zdarzenia.

W sytuacji nieco starszych dzieciaków, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Współcześnie znacznie popularniejsze są filmy w 3D familijne, co znaczy, że można je oglądać z całą rodziną, bowiem znajdziemy w nich treści ciekawe dla każdej kategorii wiekowej. Jednym z filmowych przykładów jest . Tutaj zabawa jest zapewniona i dla dorosłych i dla dzieciaków. Rodzinne wyjścia do kina powinny być doskonałą
filmy
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com
przygodą rodzinną, warto więc od czasu do czasu wspólnie spędzić nieco czasu na oglądaniu ciekawych filmów, jakie zaciekawią zarówno dzieci, jak i ich dorosłych.


Oglądając filmy z dziećmi mamy większy wpływ na specyfikę wybieranych treści filmowych. Dodatkowo możemy na bieżąco komentować pozytywne wzorce w filmach, a dodatkowo próbować nakłaniać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko przecież zawsze jest jednoznaczne. W naprawdę dobrych filmach można znaleźć wiele pozytywnych wzorców zachowań, jakie mogą stanowić przykład dla naszych dzieciaków.

W przypadku najmłodszych dzieci zapewne najlepszym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie oznacza to wcale, że w kreskówkach nie ma wcale pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, różnego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą zapewniać nie tylko mnóstwo radości, lecz przy okazji sporo nauczyć dzieci.