You are here

Kreatywna zabawa ciekawymi klockami edukacyjnymi

Klocki to chyba najbardziej wzięta zabawka, zaraz po pluszowych niedźwiadkach. Zarówno w przypadku pluszaka jak i w wypadku klocków, bez znaczenia jest czy bawi się nimi chłopiec czy dziewczynka, zarówno kapitalnie bawić się nimi będą chłopaczki jak i dziewczęta. Ci pierwsi przy pomocy prostokątnych brył stawiać będą autka i samoloty bądź koszary dla plastikowych żołnierzyków. Natomiast dziewczynki mogą budować mieszkanka dla lalek, aczkolwiek na pewno nie jest to prawidłem. Zdarzają się także dziewczynki, które bawią się samochodami, zatem budują tory wyścigowe i tym podobne budynki.

wieża z klocków Lego Duplo
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com
Niezbitym plusem zestawów Lego Duplo czy też innych tego typu zabawek jest to, że dzieci ogranicza jedynie ich własna fantazja. Tego typu klocki uczą dzieciaki pomysłowości i wyrabiają wyobraźnię. Poza wszystkim, może to być znakomita rozrywka dla całej rodzinki. Nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby razem z dziećmi bawili się ich rodziciele. Nieskomplikowanie struktury możemy montować nawet z najmłodszym pociechami.

klocki typu Lego
Author: dierk schaefer
Source: http://www.flickr.com
Dziś propozycja zestawów klocków jest bardzo bogata, w zależności od wieku i zainteresowań odbiorców. Zestawy Lego Duplo dedykowane są dla najmniejszych, dlatego też klocki są stosunkowo duże, tak by dziecko w wieku do 3 lat mogło pobawić się całkowicie bez ryzyka, tak że nawet najmniejsze z dzieci w czasie zabawy nie zmieści do buzi żadnego elementu. Zestaw klocków Lego Duplostworzono z solidnego materiału. To, że poszczególne części są duże, nie jest to jednak wyłącznie spowodowane względami bezpieczeństwa. Poza tym tak duże klocki o wiele łatwiej jest z sobą złączać, wygodniej jest je wziąć do rączki małemu człowiekowi. Dobrane są również do stanu rozwojowego malucha.

Zatem najmłodsze spośród czeredy mogą bawić się zestawami klocków w kształcie zwierzaków. Nawet logo zestawu Lego Duplo przedstawia zarys króliczka. Świetnie ono przedstawia filozofię tegoż zestawu. Wszystko jest tu proste i zrozumiałe, tak by pędrak nie miał problemu w trakcie składania klocków, i nie zniechęcił się nadto kłopotliwymi zadaniami.

Nieskomplikowane kształty i żywe kolory mają także walory edukacyjne. Szablonowe formy zwierząt i postaci mają maluszkowi pomóc w zapamiętywaniu i powiązaniu nazw z rzeczami w realności. Kiedy maluch wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają go koleje atrakcje, ponieważ zabawy klockami to wyborowa rzecz dla dzieciaczków w jakimkolwiek wieku.