You are here

Koci świat czyli w jaki sposób skutecznie dbać o kociego przyjaciela

Świat bez mruczków musiałby być zły. Sporo ludzi nie potrafi żyć bez futrzaków i to nic dziwnego. Kot być może nie jest tak bardzo przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać poleceń, jest zupełnie niezależny, czasami coś niszczy (szczególnie, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to kota da się uwielbiać.


Karma dla kotów
Source: www.sxc.hu
A te mruczące stworzenia towarzyszą nam od tysięcy lat. Gdy zaczęły się wykopaliska archeologiczne w Egipcie, odkopano dużo hieroglifów, na których były przedstawione postacie kota. Odkryto również dużo zakonserwowanych kotów – te zwierzęta były przez dawnych mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane. Do teraz nie odkopano żadnej staroegipskiej kuwety, ale wykopaliska ciągle trwają - witaminy dla kota są mu niezbędne.

Kuwety
Teraz czas na następną anegdotkę związaną z kotami. W pewnym domu spokojnej starości w USA żył kot, który mógł celnie przepowiedzieć śmierć któregoś z mieszkańców. Czarny kocur układał się wtedy na łóżku pacjenta. Niestety, koci wróżbita później został znaleziony nieżywy, gdyż pensjonariusze domu starców zaczęli się go niezwykle obawiać. Ta sprawa potwierdza, że człowiek zwyczajnie takich przepowiedni znać nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż mruczek został zabity z przyczyn skojarzeń z siłami diabelskimi. Od stuleci mruczki były towarzyszami czarownic, a czarne koty do teraz przynoszą nieszczęście. To paskudny zabobon. Dokładne badania mówią, że kot posiada niesamowite właściwości medyczne – potrafi znaleźć miejsce chore i umościć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i miłe mruczenie oddziałuje zbawiennie na chorego.


17. lutego celebrowany jest Światowy Dzień Kota. O ile masz w lokum kotka, spraw mu radość i daj mu tego dnia do posmakowania jakiejś świeże, lepsze karmy. Taką drogą okażesz futrzakowi, jak bardzo go lubisz. Koty są sporo inteligentniejsze niż większość ludzi myśli, zatem możesz mieć gwarancje, że twój pupil załapie taki gest. Odpowiednim darem na tę okazję mogą być również drapaki dla kotów – koty kochają takie konstrukcje. Więcej: www.superzoomarket.com/preparaty-do-zabijania-pasozytow-zewnetrznych


Source: