You are here

Klocki dla dzieci - które wybrać?

Wszyscy wiemy, że jeżeli chodzi o TV czy komputer to w życiu każdego człowieka i tego starszego i tego młodszego jest jej czasem, aż za dużo. Tak, więc dążymy do tego, żeby odpoczywać inaczej niż przechodząc kolejny poziom w grze czy gapiąc się w filmy. Najlepszą formą nauki dla dziecka jest zabawa.
Stąd też wielu rodziców wybiera gry planszowe, lub klocki, aby dziecko mogło pobudzać swoją wyobraźnię. Od kilku pokoleń klocki lego są wybierane jako wzór fajnej zabawki. Jak wiemy może ona służyć pociechom od szóstego roku życia.

Dziewczynka bawiąca się klockami
Author: Baltimore County Public Library
Source: http://www.flickr.com
Duplo

Małe dzieci nie zawsze do końca odnajdują się w formule budowania bywa, że dość skomplikowanych kompozycji. Najważniejsze jest jednak to, że nie ma górnej granicy wieku. Z lego pasji się nie wyrośnie. W szczególności, gdy stale pojawiają się nowe zestawy takie jak klocki lego duplo. Akurat te zestawy klocków są wyprodukowane z myślą o młodszych budowniczych. Klocki są odrobinę większe i rzeczy do zbudowania są łatwiejsze.

Nawet samo opakowanie może przekonać maluchy do tego, żeby zaczęły układać klocki. Jak wiemy dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc zamiast domku maluchy mogą stworzyć zamek dla królewny lub jeden wielki stół z dziwnymi dodatkami. I o to właśnie chodzi w klockach lego, by dzieci mogły puścić wodze fantazji i stworzyć coś całkiem innego od tego, co chciał producent. Najistotniejsza jest świetna zabawa i moment odpoczynku dla mamy i taty.

Ptak zbudowany z klocków
Author: Brick Head
Source: http://www.flickr.com
Klocki lego

Jeśli chcielibyśmy by nasze maluchy naprawdę pochłonęła zabawa warto pomyśleć o klockach lego. Wśród wielu kompletów wyłowimy te, które najbardziej zaintrygują nasze pociechy. Firma lego zadbała o to, żeby wybór klocków był rzeczywiście zróżnicowany. Tak,więc możemy wybrać taki komplet, który naprawdę będzie odpowiadał zainteresowaniom naszego dziecka.

Nie zapominajmy, że dobry prezent sprawi, że dziecko będzie zafascynowane i nie zostawi go szybko na rzecz laptopa czy gapienia się w telewizor. Klocki lego pozwalają dzieciom genialną zabawę, a seria klocki lego duplo uczyni że od najmłodszych lat dzieci przekonają się do tego rodzaju zabawy. Kiedy podrosną możemy zorganizować dzieciakom inne zestawy, nad których złożeniem będzie musiały bardziej się pomęczyć. Kolejne serie zawsze zaskakują. Jednak mimo upływu lat i dużej ilości innych firm marka lego jeszcze przez spory czas nie będą miały sobie równych.