You are here

Kilka istotnych informacji dla rodziców którzy będą chcieli posłać swojego malucha do przedszkola, jaka jest procedura składania wniosków

Przedszkola pełnią bardzo dużą rolę wychowawczą, ale też dzięki nim sporo mam powrócić może z powrotem do zajęć zawodowych. Do przedszkola uczęszczać mogą maluchy w wieku między 3 a 6 lat, chociaż w niektórych przypadkach będzie możliwość przyjęcia dziecka o pół roku młodszego. O ile oczywiście znajdą się wolne miejsca, bo z tym niestety bardzo różnie bywa. Aby zapisać dziecko do jednego z samorządowych przedszkoli trzeba spełnić liczne warunki, a i tak nie będzie żadnej gwarancji że miejsce będzie.

dziecko na huśtawce
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie rekrutacja do przedszkola wrocław 2016 na następny rok zaczyna się w marcu i trwa około miesiąca (rekrutacja do Bajkowej przystani). Rodzice którzy będą zapisywać swojego malucha po raz pierwszy muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i złożyć ją w odpowiednim terminie. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, ważne będzie jedynie żeby nie przekroczyć terminu składania wniosków. W ustalony czasie pojawia się lista przyjętych dzieci, a rodzice dostają czas na potwierdzenie chęci pozostawienia dziecka w placówce. Jeżeli tego nie zrobią lub zrezygnują, to na wolne miejsca odbywa się ponowna rekrutacja z listy rezerwowej.

Idealnie by było, jeżeli do przedszkoli dostałyby się wszystkie chętne dzieci, lecz niestety tak dobrze nie będzie. Decyzja o przyznaniu miejsca zależy od kilku czynników i niestety wielu rodziców nie ma możliwości na posłanie dziecka do przedszkola lub musi z nim daleko dojeżdżać. Obecnie w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci sześcioletnie, odbywające przedszkolne przygotowanie, a później dzieci osób wychowujących je samotnie.Dalsze kryteria są ustalane przez wszystkie gminy niezależnie, jeżeli ilość miejsc jest niższa niż zainteresowanych dzieci pewna ich część przenoszona jest na rezerwową listę. Jeżeli komuś nie uda się zapisać swojego malucha do przedszkola państwowego, to alternatywą może dla niego być przedszkole niepubliczne wrocław (http://bajkowaprzystan.pl/). W przypadku takich placówek liczyć się trzeba z większymi płatnościami, lecz z reguły nie ma żadnych problemów z miejscem i w wielu przypadkach też można liczyć na dużo lepszą opiekę.