You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Jakim sposobem zakupić prezent dla dziecka z okazji świąt Bożego Narodzenia – które zabawki sprawdzają się obecnie najlepiej?

Sklepy z zabawkami dla dzieci są aktualnie jedną z najbardziej dochodowych branży. Dzisiejszy rodzic chce przeważnie podarować swojemu dziecku wszystko co najlepsze, dlatego sklepy z zabawkami najczęściej przeżywają prawdziwe oblężenie, zwłaszcza w okolicach Dnia Dziecka oraz świąt Bożego Narodzenia. Zwyczajny dorosły może czuć się zagubiony widząc półki uginające się pod różnego rodzaju zabawkami, kolorowymi, zachęcającymi do ich kupna. Są jednak zabawki kultowe, które zawsze się sprawdzają, niezależnie od wieku, płci bądź preferencji dziecka.

Do tej grupy należą głównie klocki Lego, które pobudzają wyobraźnię, zmuszają malucha do myślenia i kreowania, czasami faktycznie wymyślnych konstrukcji. Obecnie lego w Zielonej Górze bądź innych polskich miastach może bez kłopotu dostać w każdym sklepie z zabawkami. Zestawy są tworzone z myślą o dzieciach w różnym wieku, tym samym na pewno odszuka się odpowiednią propozycję.

klocki marki Lego Technic
Author: Frankie Roberto
Source: http://www.flickr.com
Ogromnym zainteresowaniem charakteryzują się między innymi Lego Star Wars bądź Lego Technic. Bogaty asortyment podobnych zestawów powoduje, że niezależnie od potrzeb dziecka, można wybrać artykuł, jaki spełni jego oczekiwania. Klocki są rzeczywiście interesującą zabawką, jaka na pewno szybko się nie znudzi. Bardzo dobrze sprawdzają się też pluszowe przytulanki. Są one odpowiednie dla dzieci w każdym wieku i co najważniejsze – naprawdę bezpieczne (idź na mój blog). Idealną zabawką są również książeczki. Jeśli dziecko nie umie jeszcze czytać, może oglądać obrazki lub poprosić o czytanie rodziców. Warto podkreślić, że regularne czytanie dzieciom świetnie wspomaga ich rozwój oraz zwiększa zasób słów. Ciekawym rozwiązaniem są również sanki albo łyżwy, przede wszystkim w przypadku większych maluchów (www.krainazabawy.pl/lego-city-c-57_98.html). Zima nie musi być porą roku, w jakiej zmniejszamy swoją aktywność. Możliwości jest aktualnie faktycznie dość wiele, należy jednakże pamiętać, by wyboru dokonywać rozsądnie, mając na względzie zwłaszcza jakość kupowanych zabawek.

W przypadku dziewczynek znakomitą propozycją są naturalnie lalki. Sklepy proponują ich bogaty asortyment, od lalek Barbie, po lalki, jakie z powodzeniem imitują prawdziwe bobasy. Chłopcy z kolei będą zadowoleni ze zdalnie sterowanych samochodów bądź samolotów. Sprawdzą się także puzzle i różne gry planszowe, które należy dostosować do wieku dziecka.