You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Jakie zabawki wybrać dla dzieci?

Kupując zabawki dla swoich dzieci, należy się nieco wysilić. Czy należy skupić się na popularnych figurkach, czy może skoncentrować się na ekologicznych klockach? Czy maluchy na pewno potrzebują „praktycznych” zabawek? Może najlepiej kupić konia na biegunach. Sprawdź, w jaki sposób szukać zabawek.
Skupiamy się najczęściej na tym, że miś z czerwonym serduszkiem idealnie nadaje się dla dziewczynek, a Lego Ninjago to model dla energicznych chłopców. Zabawka powinna być czymś przyjemnym i stymulować rozwój dziecka. Dlatego jednym ze sposobów jest dostosowanie gadżetów do wieku dzieci. Za pomocą takich zabawek najmłodsi mogą poznawania światalub w naturalny sposób się zrelaksować.

Jaka zabawka dla niemowlaka?

Niemowlęta nie koncentrują się tylko na przedmiotach, ale przyswajają rzeczywistość zmysłami. W tej roli świetnie sprawdzają się kolorowe zabawki, grające gadżety, a nawet charakterystyczne gryzaczki i smoczki Avent lub Tomee. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się edukacyjne maty w przyjemnych barwach. Często nad nią zawieszone są zabawki, które dodatkowo kształtują umysł niemowlęcia.Zabawki dla rocznego dziecka

Author: Trefl
Dziecko w tym wieku powoli rozpoczyna dobierać swoje zabawki i ciekawić się nimi. Naturalnie niezwykle istotne jest, by rzeczy, którymi się otacza nie zrobiły krzywdy, czyli były na tyle duże, żeby nie zostać połknięte. Zwróć uwagę, czy zabawki, które dajesz swojemu dziecku, posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Dziecko mozolnie dowiaduje się jak rozpoznawać kształty, w związku z tym pożyteczne bywają zabawki, które trzeba odpowiednio ułożyć. Ilustrowane książki, wyposażone w przyciski,które pozwalają poznać np. dźwięki natury, także wydają się słuszne. Ważne, żeby atrakcje dla najmłodszych nie były zbyt stresujące, mówiąc krótko nie mogą dostarczać zbyt wielu bodźców równocześnie.

Co dla przedszkolaka

W przypadku przedszkolaków zadanie jest nieco łatwiejsze, bo dzieci same powiedzą rodzicom, co im się podoba i potrafią docenić lub skrytykować nową atrakcję. Dobrze jest delikatnie serwować Klocki, puzzle i edukacyjne układanki, które pomogą rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Maluchy same konstruują swój świat za pomocą zabawek, nie wolno zatem przeholować z edukacyjnym wymiarem zabawy. Każda zabawka, która umożliwia zabawę w ruchu jest dobrym pomysłem. Poza tym warto przyłożyć się do rozwoju zdolności u dzieci, w związku z tym należy pamiętać o plastelinie i akcesoriach do malowania.