You are here

Jakie wyposażenie do oczek wodnych?

Projektowanie ogrodu to sporo pracy, a jeśli w centrum zaplanowaliśmy oczko wodne, powinniśmy szczególnie o nie zadbać. To prawdziwa ozdoba, zwłaszcza jeśli zadbamy o odpowiednie rośliny. O czym trzeba pamiętać, decydując się na swój prywatny staw przy domu?


Oczko wodne jest przede wszystkim ozdobą ogrodu dla fanów zwierząt i roślinek wodnych. Żeby naprawdę każdy mógł dało się nim cieszyć i przede wszystkim chwalić znajomym, należy o nie dbać. Oczyszczanie i napowietrzanie oczka muszą odbywać się systematycznie, stąd też dobrze zadbać o własną obowiązkowość.

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Czysta woda
Istotne, żeby weryfikować parametry wody odpowiednimi urządzeniami dostępnymi w sklepach z akcesoriami akwarystycznymi. Najważniejsza jest czysta woda w oczku, więc tak ważny jest dobry filtr. Trzeba go często myć, najlepiej pod strumieniem wody. Trzeba też pamiętać, że bakterie, zgromadzone na nim są niezbędne, dlatego nie można zbyt dokładnie wyczyścić filtru. Jeżeli to zaniedbamy, trzeba wymienić wodę w oczku, przynajmniej w części. Napowietrzanie jest istotne, przydadzą się więc pompy wodne i fontanna. W lecie koniecznie uzupełniajmy wodę, bo będzie parowała.

Uwaga na glony
akwarium
Source: flickr.com

W lecie, w ciepłe i słoneczne dni, pojawiają się glony. Wyrządzają szkodę nie tylko estetyce, ale przede wszystkim rybom w oczku. Trzeba więc regularnie je wyjmować samodzielnie. naturalnie można wspomagać się sprzętami do tego przeznaczonymi lub po prostu ogrodowymi sprzętami. Mniejsze glony trzeba raczej wyłowić odpowiednią siecią. Nie wolno stosować środków chemicznych, szczególnie, jeśli w wodzie mieszkają. Więcej w temacie oczka wodnego i akcesoriów jest tu: http://www.zoologiczny.sklep.pl/Oczko_Wodne__59

Dbaj o rybki i rośliny
Dosyć oczywiste jest też to, że trzeba dbać o żyjątka z oczka wodnego. Odpowiednia woda, wyrzucanie glonów – łączą się z tym bezwzględnie. Ryby należy dobrze dokarmiać i obserwować ich zachowania. Nietypowy problem należy sprawdzić. Rośliny z kolei trzeba często przycinać i od czasu do czasu nawozić, jeśli nie rosną. Jeżeli są zbyt aktywne, rozsadzajmy je. Nawozy i pokarmy dla rybek powinniśmy wybierać jedynie z pewnych źródeł.