You are here

Jakie meble wybrać dla przedszkola?

Kiedy decydujemy się na otworzenie przedszkola czeka nas sporo zadań. Mnóstwo dokumentów, dostosowanie lokalu do wymagań, sanepid i wyposażenie – to wszystko pochłania czas i pieniądze, ale jeśli mamy determinację na pewno się nam uda. Dodatkowo na pewno wdzięczni nam będą rodzice maluchów w wieku przedszkolnym. Publiczne przedszkola obecnie są zamykane, nie otwiera się nowych, więc do przedszkola ciężej się dostać niż na wyższą uczelnię. Każde miejsce w przedszkolu jest rozchwytywane. Jeśli ponadto będziemy w stanie zaoferować ciekawy program, dodatkowe aktywności dla maluchów – wówczas nasze przedszkole będzie cenione i polecane.
plac zabaw dla dzieci
Author: Miejsca Dzieci
Source: Miejsca Dzieci
Gdy chcemy spełnić oczekiwania rodziców przywiążmy dużą wagę do urządzenia wnętrza i dopasujmy go najlepiej jak się da do potrzeb maluchów. Zwracajmy uwagę na to, żeby zakupić jak najwyższej klasy meble dla dzieci. Sprawdzajmy czy mają odpowiednie certyfikaty, czy są wykonane dobrze, z dbałością o detale. Istotne, żeby nie miały ostrych rogów, niebezpiecznie wystających elementów, były solidne ale nie bardzo ciężkie.Dioralino.pl - Szatnie przedszkolne
Source: http://dioralino.pl/
Naturalnie, dobrze by meble były ładne, dzieciaki zdecydowanie preferują ładne pomieszczenia. Musimy również naturalnie zwrócić uwagę na rozmiary mebelków. krzesła dziecięce i stoliki nie powinny być za wysokie, lecz też nie mogą być za niskie. Jeśli mamy w planie utworzyć parę grup dla dzieci w różnym wieku dostosujmy meble do przedszkoli z atestem odpowiednio do każdej grupy. Bardzo wiele skrzywień kręgosłupa bierze się właśnie z niewłaściwego siedzenia. Za niskie krzesła sprawiają, że dziecko się garbi, za wysokie, że nie ma właściwego podparcia pleców, jego stopy nie stoją stabilnie na podłodze, a to też sprzyja nieodpowiedniemu siedzeniu.


Zwracajmy też uwagę na elementy wyposażenia łazienek a także oczywiście podwórka. Bierzmy pod uwagę potrzeby dzieci i dopasujmy do nich aranżację lokalu. Kiedy przedszkole jest estetycznym, przytulnym i przyjaznym miejscem dzieciaki dużo chętniej do niego chodzą i chętniej spędzają w nim czas. A i nam z pewnością przyjemniej pracować się będzie w ładnie zaaranżowanych i bezpiecznych salach. Pewność, że żadne krzesełko nie załamie się pod dzieckiem, półka nie spadnie mu na głowę ułatwia pracę i pozwala się skupić na temacie zajęć, a nie na myśleniu o bezpieczeństwie dzieci.