You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Jak zapewnić dziecku ciekawy kostium?


Bale przebierańców czy Halloween to dla dzieci znakomita szansa na przebranie się za własnego ulubionego bohatera. Jest to współcześnie naprawdę popularna inicjatywa, z tego powodu dużo rodziców staje przed dylematem, który kostium dla dziecka wybrać. Na szczęście obecnie z pomocą przychodzą wypożyczalnie, które proponują dosyć szeroki wybór.


przebrania.net
Takie kostiumy dla dzieci (zobacz ofertę sklepu) są niezwykle realistyczne i gwarantują, że maluch będzie usatysfakcjonowany. Priorytetem jest jednakże dać możliwość dziecku wybrać własnoręcznie. Kategorycznie nie można mu narzucać własnego zdania, gdyż w końcu to święto dla dziecka. Wszystko oczywiście, w granicach zdrowego rozsądku. Kostium powinien być bezpieczny i wygodny, szczególnie jeśli maluch wybiera się na zbieranie cukierków albo bal szkolny. Naturalnie,rodzice mogą także postarać się o własnoręcznie zrobienie kostiumu. Dziecko, które będzie towarzyszyło w tych przygotowaniach na pewno będzie nimi zauroczone.
Okazuje się, że z reguły potrzebna jest odrobina wyobraźni, żeby wyczarować piękny kostium w naprawdę niskiej cenie. Przykładowo, jeśli maluch będzie chciał się przebrać za mumię, należy wziąć tylko bandaż i nałożyć jego warstwę na ciało malucha. Rzecz jasna, nie może być za mocno naciągnięty, gdyż będzie to nie tylko ograniczało ruchy dziecka, ale może okazać się niekomfortowe. Ponadto, krew będzie trudniej przepływała, co z kolei może mieć negatywny wpływ na zdrowie.


Dziewczynki najczęściej chcą być wróżkami bądź księżniczkami. Stara sukienka mamy, trochę skrócona i zwężona, z pewnością będzie świetnie nadawała się do odwzorowania takiej postaci. Koronę można kupić gotową, opcjonalnie zrobić samodzielnie, z kartonu oraz brokatu. Zrobienie kostiumu na pewno jest interesującym rozwiązaniem i daje możliwość na spędzenie dużej ilości czasu z własnym dzieckiem. Jeśli nie ma się czasu, wypożyczalnia okazuje się być czasami jedynym ratunkiem, jednak w miarę możliwości trzeba zaangażować dziecko do przygotowań. Kostiumy są z reguły potrzebne również podczas przedstawień, w jakich dzieci grają określoną rolę. W polskich szkołach dość często wystawiane są jasełka. Zrobienie kostiumu anioła nie powinno generować większych problemów.