You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Jak wyposażyć pierwsze akwarium?

Znajdujące się w szklanym zbiorniku tęczowe rybki, które można obserwować przez całe godziny, to skryte marzenie niejednej osoby. Od jego zrealizowania powstrzymują zazwyczaj koszty, a także wiele początkowych trudności powiązanych z dbaniem o rybki. Akwarium dla rybek wcale nie musi być zbyt kosztowne, a także wymagać ogromnych ilości czasu. Początkowy wkład pracy ekspresowo zwróci się przynosząc dodatkowe zyski. Piękno to przecież coś, w co za każdym razem potrzeba zainwestować. Jak jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium i o czym przed wszystkim trzeba pamiętać?


fish, aquarium
Author: Tim Dutton
Source: http://www.flickr.com
Grzałki do akwarium muszą być wybrane pod względem jego gabarytów. Należy dogłębnie przeanalizować temperaturę panującą w pomieszczeniu, w jakim znajduje się zbiornik. Przykryte akwarium o wiele sprawniej zatrzymuje temperaturę, nie jest jednak rozwiązaniem perfekcyjnym. Najbezpieczniej zatroszczyć się o grzałkę posiadającą wbudowany termoregulator. Taka grzałka pozwoli nastawić wybraną poziom ciepła, z kolei odpowiedni czujnik zadba o jej niezmienny poziom w akwarium.

Kluczowym elementem wyposażenia akwarium są odpowiednie filtry dopasowane do litrażu zbiornika. Oczyszczają one wodę z zanieczyszczeń i umożliwiają jej prawidłowy obieg. Filtry do akwarium dzielą się na filtry zewnętrzne, jakich ważnym atutem jest ich wielkość, a także na filtry wewnętrzne, zazwyczaj zasysające płyny przez gąbkę bądź też przez inne materiały. Wiele gatunków filtrów wewnętrznych posiada dodatkowo specjalne lampy UV. Więcej filtrów ->> w tym sklepie internetowym

Guarami
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Akwarium morskie jest większe ,jak również zazwyczaj zdecydowanie bardziej prestiżowe od normalnego zbiornika przeznaczonego dla malutkiej ilości rybek. Zazwyczaj posiada ono cudne koralowce i dużo rozmaitych ryb morskich. potrzebuje przy tym większej wiedzy chemiczno-biologicznej. Wniesiony na początku wkład nagrodzi jednak prestiż i piękny wygląd tego rodzaju akwarium. Nie należy także zapominać, że akwarium morskie można zaopatrzyć dodatkowo w termometr, odmulacz, pojemniki na wodę oraz czyściki. Dobrze w sprawie drobiazgowego wyposażenia i rodzajów zbiorników zaczerpnąć języka u sprzedawcy w sklepie (np. tutaj), albo też zajrzeć na specjalne grupy dyskusyjne, na których amatorzy dzielą się własnymi doświadczeniami w hodowli poszczególnych gatunków ryb i w kwestiach powiązanych z akwarystyką.