You are here

Jak wybrać produkty dla dzieci, aby nie stanowiły zagrożenia i dobrze spełniały swoją rolę.

Produkty dla dzieci muszą spełniać pewne wymagania. Czy będą to dziecięce zabawki, foteliki czy wózki, to wszystkie muszą posiadać odpowiednie atesty, aby można je było legalnie sprzedawać. Ma to ogromne znaczenie, gdyż małe dzieci są bardzo wrażliwe, i używane przy nich sprzęty muszą być odpowiednio bezpieczne. Szczególnie jest to ważne w dziecięcych akcesoriach, gdyż takie dzieci chcą wszystkiego próbować za pomocą zmysłu smaku.

zabawa na dworze
Author: Sergio Vassio Photography
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu farby, którymi maluje się meble, ubranka, zabawki - wszystko to musi być bezpieczne dla dzieci, nie zawierać żadnych szkodliwych związków ani niewielkich części, jakie można oderwać. Przepisy które dopuszczają produkty dziecięce są bardzo rygorystyczne, lecz muszą być takie, gdyż chodzi w końcu o zdrowie maluchów. Rzecz jasna zakupienie najbardziej nawet bezpiecznego wózka nic nie wskóra, jeśli rodzice zaniedbają swoje zadania i nie będą niemowlakiem się opiekować, ale jednak sprzęt odpowiednio wykonany na pewno może pozwolić na ograniczenie wiele wypadków.

jazda zabawkowym samochodem
Author: Sergio Vassio Photography
Source: http://www.flickr.com
Szczególną uwagę należy zwrócić przy zakupie dziecięcych zabawek (na przykład: www.ceneo.pl/Pozostale_zabawki_ogrodowe). Tu także będą wymagane odpowiednie zezwolenia, lecz niestety coraz więcej najróżniejszych zabawek przybywa z Chin i jest w dalszej kolejności oferowana w wielu różnych miejscach. Niekiedy taka zabawka dla dziecka będzie wyglądać ślicznie, ale tak naprawdę nikt nie wie, czy tworzywo, z którego została zrobiona nie zawiera szkodliwych związków, albo czy nie rozpadnie się przy pierwszej intensywnej zabawie. Dlatego też stanowczo trzeba odradzić kupowanie niemarkowych produktów, gdzie pochodzenie jest nieznane. Można zobaczyć takie: inspiracja.

Oczywiście nie wszystkie są tak źle wykonane, nie można tak stwierdzić, ale robiąc takie zakupy należy być ostrożnym. Jeśli komuś będą na przeszkodzie stały wydatki, to dużo korzystniej będzie zakupić markowe zabawki, ale używane, niż za podobne pieniądze przywiezione z Chin samochodziki. A jeśli takich ograniczeń nie będzie, to sporo istniejących na naszym rynku wytwórców oferuje zabawki rzeczywiście wysokiej jakości, i powinno się sprawdzić, co mogą zaproponować.