You are here

Jak troszczyć się o swoje koty, żeby nie stanowiły one żadnego zagrożenia dla zdrowia domowników

Chociaż przywykło się uważać, że koty uwielbiają chodzić własnymi ścieżkami, a nawet, że są fałszywe i nieprzewidywalne, to są pupilami bardzo często hodowanymi i to nawet przez panie mieszkające w wieżowcach w sporych miastach. Rzecz oczywista o wiele lepszym miejscem dla naszych pupili pozostają gospodarstwa usytuowane na obszarze wsi, bo tutaj mają wspaniałe warunki do egzystencji. Jednak niezależnie od tego, gdzie mieszkają nasi ulubieńcy, zawsze muszą być najedzeni i czyści.

polecany sklep
Author: Jennifer
Source: http://www.flickr.com
Koty nie są mile widzianymi mieszkańcami w domu, gdy gospodyni jest w ciąży. Te zwierzątka są roznosicielami groźnej dla płodu choroby, która w przyszłości może stać się przyczyną niepełnosprawności niemowlęcia. Żeby uniknąć tego rodzaju zagrożeń, warto bezwzględnie przestrzegać norm czystości, a szczególnie pilnować, by Klakier nie zaglądał do siatki z zakupami i nie wylizywał z talerza lokatorów.O tym, że futrzaki są roznosicielami groźnych chorób chyba nie każdy wie. Natomiast raczej wszyscy świetnie wiedzą, że kocury, zupełnie jak jamniki, mogą mieć pchły. Niczyje koty z pewnością do końca swojego kociego życia będą nosić na grzbiecie tych mało potrzebnych mieszkańców. Natomiast te futrzaki, które są własnością dam najmujących lokale mieszkalne w miastach, mają pieskie życie. Takie właścicielki kupią preparaty na pchły dla kota i w ten oto banalny sposób oczyszczą sierść swojego pupila - kliknij.
Kot
Author: Sylvain L.
Source: http://www.flickr.com
O wiele więcej powinności przy pielęgnacji pupila mają właściciele kociaków o długiej sierści. O tak wspaniałe futro trzeba codziennie dbać. Oczywiście mruczka nie kąpie się w wodzie - warto jednak je od czasu do czasu solidnie go wyczesać, a w razie konieczności zastosować również preparaty na pchły dla kota. Czynności higienicznych w żadnym wypadku nie musimy wykonywać samodzielnie. Obecnie powstało na rynku wiele salonów piękności dla naszych czworonogów.

W takich miejscach mogą one liczyć na nienagannie wykonane zabiegi. Pracownicy są odpowiednio przeszkoleni, a ich kompetencje nie pozostawiają zazwyczaj nic do życzenia. Kto nie jest w stanie regularnie fundować swojemu kotu takiego luksusu, być może uda się do salonu na przykład raz lub dwa razy do roku. Taka wizyta może również wiązać się z fachowymi poradami udzielanymi przez pracownice salonu. A od czasu do czasu warto też przekroczyć próg gabinetu weterynarza, żeby sprawdzić stan zdrowia naszego zwierzaka.