You are here

Jak się zmieniły gry komputerowe po rozpowszechnieniu internetu, krótki przegląd najbardziej popularnych gier strategicznych.

Jedną z najpopularniejszych współcześnie form zabawy są gry komputerowe. Zresztą nie ma się co dziwić, jeżeli jakiś sprzęt nada do tego, aby go użyć do zabawy, to na pewno wykorzystany on zostanie, a przecież komputery bardzo dobrze będą się do tego nadawać. Coraz mocniejsze układy graficzne i algorytmy wyświetlania sprawiają, że obecne gry mogą zachwycić możliwościami graficznymi, lecz nie da się im też odmówić wyjątkowej grywalności.

kliknij tu
Bez przerwy pojawiają się nowe tytuły w dystrybucji, czy to jako całkowicie nowe gry, czy też wznowienie starych hitów. Do rozwoju gier bardzo przyczyniła się sieć internetowa, dając graczom zupełnie nowe możliwości. Wcześniej gry były instalowane na komputerach z płyt, i w najlepszym przypadku można było zagrać z kolegami w wewnętrznej sieci. Obecnie internet zniósł wszelakie bariery, dzięki temu że gry działają na maszynach producenta, to jest nieograniczony dostęp do nich - nie ma żadnego problemu, żeby grać z osobami z innego kraju czy nawet kontynentu.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów gier są gry strategiczne na komputer. W nich nie będzie się liczyć szybkie klikanie w klawiaturę czy przyciski myszki, lecz taktyczne i strategiczne umiejętności. Oczywiście szybkie decydowanie też ma duże znaczenie, bo gry te często odbywają się w czasie rzeczywistym, ale dużo istotniejszą rolę odgrywa obranie odpowiedniej strategii. Gracz może się wcielić w tych grach w rolę dowodzącego jakimiś zasobami, na przykład wojskowymi oddziałami czy mieszkańcami miasta.

Scena z gry
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
W trakcie gry należy swoje zasoby jak najbardziej rozwinąć, równocześnie pamiętając o tym, że inni gracze mogą w tym niekiedy dość brutalnie przeszkadzać. Jedną z najpopularniejszych gier o takim charakterze w wersji mobilnej jest Heroes Online (zobacz tutaj). Gra ta jest kolejnym wydaniem jednego z największych przebojów z tego gatunku na komputery stacjonarne, i czerpie z niej wszystkie najlepsze cechy. Doskonała grafika i wysoka grywalność sprawiły, że jest to dzisiaj jedna z najpopularniejszych gier tego typu.