You are here

Jak przygotować córkę do szkoły

Posiadanie dziecka to dla wielu ludzi realizacja marzeń. Wielu wielu przyszłych rodziców zastanawia się, planuje i wymyśla imię, kreuje scenariusze dla swojego dziecka, wszystko to z miłości. A później przychodzi dzień porodu, następnie rzeczywistość, która sprawia, że wychowanie dziecka jest zależne od czasu i pieniędzy.
szkoła
Author: Kaplan International
Source: http://www.flickr.com
Ten przykry wniosek nie jest dyskredytujący dla osób marzących o tym, by mieć dziecko, jest to po prostu realne spojrzenie na przyszłe koleje losu. Już od początku musimy pomyśleć nad opieką, gdy pracujemy. Oczywiście, macierzyński i tacierzyński to jest pewne rozwiązanie, lecz stan ten nie trwa wiecznie i trzeba zaplanować istotną rzecz – opiekę. Najlepiej mają te rodziny, w których mąż ma dobra pracę i zarabia tyle, że żona może zostać w domu, by zająć się dziećmi.
Może też to pójść w druga stronę, to mężczyzna zostaje, a kobieta zarabia. Takie rozwiązanie jest wcielane w życie, częściej z konieczności, aniżeli z wyboru. Nie jest to nic złego, to może i dobre rozwiązanie, lecz w naszej społeczności to pewnie nie przejdzie, przynajmniej na razie. Są też pewne głosy przemawiające za tym, iż to matka powinna być pierwszą osobą dla dziecka. Taka prawda, że matka to świat wewnętrzny, emocje, miłość bezgraniczna, ojciec zaś odpowiada za świat zewnętrzny, poznawanie świata, wyzwania. Jedno, jak i drugie jest niezbędne, lecz matka i dziecko to wieź, która ciężko opisać słowami.

Niemniej, opieka nad dzieckiem to jedna z najważniejszych czynności,
szkoła
Author: HWUPetroleum
Source: http://www.flickr.com
dochodzą tez poboczne, o takiej samej wadze elementy. Dziecko należy ubrać, kupić zabawki, a przede wszystkim chodzić z nim do lekarza. Nie jest możliwe, by zapomnieć, że edukacja pochłania wielką część dochodów, wyprawka dziecka do szkoły: farby do szkoły, flamastry dwustronne, to rzeczy niezbędne, które musimy kupić naszemu dziecku.

W temacie szkoły doliczyć należy także wycieczki i kieszonkowe. W zależności od naszych możliwości są to większe lub mniejsze pieniądze, jednakże zawsze powinniśmy ofiarować dziecku trochę drobnych, to oswaja z pieniędzmi.