You are here

Jak poprawnie umeblować punkt przedszkolny?

Wybór przedszkola jest problematyczny.. Maluchy muszą czuć się w nim dobrze, z kolei rodzice chcą wiedzieć, że jest bezpieczne i spełniafunkcję opiekuńczą. Otoczenie to ważny element przedszkola.
Z reguły decydujemy się na przedszkole niedaleko domu. Jeśli przedszkole prywatne wybieramy niższe wydatki. Wszystkim rodzicom zależy jednak na tym samym: bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Chociaż o tym, czy przedszkole jest popularniejsze niż konkurencja decydują różne względy, bardzo ważne jest wyposażenie przedszkoli.Bezpieczne wyposażenie

Obecnie bardzo trudno już odszukać przedszkole z potężnymi szafami, pełnymi zbyt wysoko ułożonychlalek. Wszystkieprzedszkola chcą, żeby wybierać meble specjalnie dla dzieci, przecież to świat dla najmłodszych. Wielobarwne mebelki, wielokątne stolikii krzesła dziecięce to typowe elementy wyposażenia, regulowane przepisami. Przedszkolne mebelki mają właściwe wymiary, powinny być bezpieczne

Barwne i wesołe przedszkole

plac zabaw dla dzieci
Author: Miejsca Dzieci
Source: Miejsca Dzieci
Wiadomo, że sami chodziliśmy jeszcze do trochę smutnych przedszkoli, dzisiaj dziecięce sale są przyjemne i kolorowe. Maluchmusi poczuć się trochę jak w domu, z tego powodu sala powinnaprzypominać dziecięcy pokój. kolorowe regały szafki dla dzieci, na tle ciepłych barw otoczenia stworzą przyjazny klimat. Ładnie urządzone sale zabaw zdobędązainteresowanie rodziców. Wielką uciechą był niezmiennie kącik zabawowy. Im bardzie rozbudowany, tym większa pewność, że nowicjusze zżyją się z tym miejscem. Wyposażenie musi być schludne i porządne – chaos wpływa na rozkojarzenie.


Higiena w przedszkolu

Trudno nie zauważyć, że łazienka w przedszkolu jest wyjątkowo istotnympunktem. Musi być w niej zachęcająco i higienicznie. Wyjątkowe dziecięce łazienki zdobią różnokształtne umywalki-kwiaty i malutkie WC to już typowy wystrój. Specjalne dziecięce meble łazienkowe wypuszczacoraz więcej producentów. rodzice nie chcą zostawiać swoich pociech bez opieki w łazience bojąc się wypadku na śliskiej podłodze. Łazienki w przedszkolach powinny być tak zaprojektowane, żeby pani opiekunka czuwała nad bezpieczeństwem podopiecznych.