You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Jak kupić odpowiedni rower dla dziecka?

Gdy nadejdzie wiosna coraz chętniej chodzimy z pociechami na dwór. Poszukujemy też interesujących rozrywek pod gołym niebem, gdyż plac zabaw też po jakimś czasie może się znudzić. Jedną z doskonałych metod na spędzenie przyjemnego popołudnia w gronie rodziny jest wycieczka rowerem. Jeśli i ciebie interesują rowery dla dzieci, powinieneś poznać kilka porad, które pomogą ci w podjęciu celnych decyzji.


trik na rowerze górskim
Author: UK Ministry of Defence
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na wybór roweru jest wzrost dziecka. Maluch nieprzerwanie rośnie, toteż rower będziemy musieli zmienić po upływie roku czy dwóch. Na początku kupujemy rower z kółkami bocznymi, potem kółka te można odłączyć, gdy nasze dziecko będzie się czuć bezpiecznie. Poza wzrostem pociechy znaczenie mają także możliwości fizyczne – im młody miłośnik rowerów mniej waży, tym lżejszy sprzęt poszukajmy dla niego, inaczej może mieć kłopot z podniesieniem roweru, gdy np. trafi na większy krawężnik. Ważne są też rodzaje rowerów, wśród których znajdują się m.in. górale oraz bmx-y.

Rowery górskie odznaczają się dużą ilością przerzutek i amortyzatorami, które umożliwiają komfortowo jeździć nawet po trudniejszym terenie. Jednak bardziej niż typ sprzętu liczy się jakość wykonania roweru. Kupując niedrogie jednoślady z pewnością nie oszczędzimy, gdyż po kilku tygodniach mogą czekać nas pierwsze naprawy. Rowery zrobione z gorszych materiałów szybko się psują, przez co będziemy musieli szybciej wymienić je na nowsze modele. Należy też sprawdzić potrzebne akcesoria, takie jak błotnik, nóżkę do stawiania roweru i oświetlenie. Zobacz: hurtowniazabawek.pl/pl/rowery-i-pojazdy/.

Jeśli chciałbyś, by twoja pociecha szybko nauczyła się jeździć, dobrze jest kupić rower biegowy. Nie posiada układu napędowego, a podstawową siłę stanowią nogi malucha. Taki rower świetnie przyzwyczaja szkraby do jazdy na jednośladach, a przede wszystkim uczy trzymania równowagi. Jest w pełni bezpieczny, gdyż pociecha może w każdej chwili położyć nogi na ziemi, zabezpieczając się przed wypadkiem. W tym miejscu inne oferty: hurtowniazabawek.pl/pl/samochody-pojazdy-lodzie/.


rowery
Author: Simone Richter
Source: http://www.flickr.com
Kupując rower dla swojego dziecka pomyśl też o sprzęcie dla siebie, jeśli twój rower od dawna nie nadaje się do użytku. Jedynie wtedy będziecie mogli jechać na wspólną wycieczkę. Nawet najlepszy ambulans zabawka lub klocki lego nie zastąpią rodzinnie spędzonych chwil.