You are here

Hydrografika jako nowoczesna technika nakładania deseni

Hydrografiką określamy proces naniesienia obrazu na różnego rodzaju nawierzchnie. Może to być plastik, ceramika, drewno, lub szkło. Dzięki tej metodzie jest możliwość przekazać obraz na obszary płaskie, również te o nieregularnym kształcie.
Sam proces nie jest prostym zanurzaniem elementu w wodzie, wymaga wiedzy i wprawy. Naniesiony na nawierzchnię druk wodny jest przykrywany lakierem, dzięki czemu powłoka jest wyjątkowo odporna na wysoką temperaturę i okoliczności atmosferyczne. Hydrografika, to nowoczesna technologia nanoszenia form na fragmenty trójwymiarowe przy wykorzystaniu wody. Na jej powierzchni lokuje się szablon a potem zanurza część po czym występuje trwałe połączenie grafiki z przedmiotem. Elementy wykonane tą metodą zachowują cechy lakieru samochodowego, co czyni je wytrzymałymi na zarysowania.

Hydrografika to nowoczesna metoda dekoracji do przeprowadzania której potrzebne są należyte narzędzia. Wanna do hydrografiki, folia, aktywator, także osobliwa przemysłowa zmywarka, to niezbędne rzeczy do czynienia owej grafiki. Jednym z wyjątkowo ważnych etapów, jakiego nie można zignorować, jest odtłuszczanie powierzchni i jej zmatowienie. Co więcej, powinno się pomalować ją bazą, a po nałożeniu wzoru nałożyć bezbarwny lakier, jaki konserwuje naniesiony transferowy druk wodny i zabezpieczy go przed niszczeniem. Hydrografika ma zastosowanie w wielu sferach.
druk wodny
Author: The Peoples Prodigy: BOYCOTT 'The Weight of Blood'
Source: http://www.flickr.com
Druk wodny idealnie dekoruje każdy typ powierzchni. Bardzo dobrze nada się do ozdoby przeróżnych dodatków w domu, także aut. Na stronie firmy WaterDesign więcej o tym jak nauczyć się stosowania hydrografiki.

Osiągalne są nawet najbardziej dziwaczne desenie, wybór jest zależny od indywidualnych wymogów. Hydrografika bardzo trwale i profesjonalnie przeprowadzona zapewnia wyjątkową jakość. Procedura ta jest przeważnie stosowana do części samochodowych, motocyklowych a także gniazdka elektryczne, okucia meblowe, grzejniki, maski spawalnicze, kaski, listwy wykończeniowe, oraz dużo innych. Powierzchnia może być pełna połysku, względnie matowa w zależności od preferencji. Lakierowanie i polerowanie części przy użyciu najwyższej jakości past, zapewnia wysoką jakość
.