You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Gry planszowe zabawą dla rodziny

W okresie królowania Internetu gry planszowe przestały być modne. Jeszcze kilkanaście lat temu całe rodziny grywały w Chińczyka, szachy czy Monopol. Obecnie rozgrywki przeniosły się do świata wirtualnego. I nie integrują się przy nich już całe pokolenia. Wielka szkoda. Gry planszowe bowiem mają cenny wpływ na rozwój naszego umysłu. Dobrym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.

Gra planszowa - Warhammer
Source: http://www.planszoweczka.pl/
Warhammer Fantasy Battle – zabawa, która uczy

Ta gra bitewna opiera się na manewrowaniu armią w rejonie konfliktu z wykorzystaniem różnych scenariuszy. Gra jest tak wciągająca, że obecnie dostępna jest już jej 8. edycja, a w sieci tworzone są dotyczące jej fora. Taki scenariusz można było przewidzieć. Warhammer Fantasy Battle to nie tylko świetna przygoda, która niesamowicie absorbuje, ale głównie gra bitewna ucząca strategicznego myślenia. A przecież myślenie strategiczne to podstawa podejmowania szybkich i dobrych decyzji. Dzięki niemu całościowo analizujemy utrudnienia oraz potrafimy poradzić sobie z nimi w nadzwyczajny sposób. Różne scenariusze Warhammer Fantasy Battle wpajają, że nie istnieje jedna doskonała droga,analogicznie jak nie ma jednego idealnego wyjścia z sytuacji.

Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Source: http://www.planszoweczka.pl/
Warhammer Inwazja – karciana strategia

Nie tylko gry planszowe wyrabiają większą skuteczność strategicznego myślenia. Rewelacyjnym do tego instrumentem jest karciana gra Warhammer Inwazja. Jej akcja| ma miejsce się w świecie Warhammer Fantasy Battle. Jest ona tak modna, że zaczęto organizować Otwarte Mistrzostwa Polski w ten rodzaj gry. Miłośnicy Warhammera Inwazji zaznaczają, iż obrazuje ją nad wyraz dynamiczna, niemożliwa do odgadnięcia rozgrywka, w której nie brakuje niespodziewanych zwrotów akcji. Dodatkowo nie ma tam szans na nudę, gdyż każda minuta gry jest niepowtarzalna. Jednak najistotniejszym kryterium kupna tej gry bitewnej jest wspomniany ogromny wpływ na rozwój strategicznego myślenia.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Wiele się ostatnio mówi się o istocie strategicznego myślenia w biznesie. Funkcjonuje wiele firm oferujących szkolenia mające nauczyć strategicznego myślenia. Z reguły za swe usługi wymagają dużych kwot. A wystarczy kupić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie scenariuszy będzie nawykiem, który zaprocentuje.