You are here

Gry komputerowe - w co warto zagrać

Wielu dorosłych ma nieprawdziwe wyobrażenia nt rozrywki elektronicznej. Gry komputerowe kojarzą im się z przemocą oraz nieodpowiednimi treściami. Oskarżyć tutaj trzeba masowe media, które uwielbiają gonić za kłamliwe sensacją i wszystkie sprawy opisywać niebywale powierzchownie.


battlefield
Warto to stwierdzić wprost – gry komputerowe nie powodują, że ludzie wychodzą na ulice i zaczynają zabijać. Jest całkowicie na odwrót. Systematyczne granie na PC umie skutecznie odprężyć nawet drażliwego osobnika.

Najbardziej winne w pisaniu o rozrywce elektronicznej jest generalizowanie. Bardzo często jedna pozycja z znacznym poziomem agresji i nagości potrafi sprawić, że wszelkie inne gry postrzegane są jako największe zło tego świata. Należy jednak pamiętać, że każdego roku na półki trafiają setki pozycji na PC i konsole. Możemy wypisać przynajmniej dziesięć zupełnie różnych typów produkcji. Są więc cieszące się popularnością strzelanki, które często mają w sobie sporą dawkę agresji. Ale to wyłącznie pewien procent wszystkich wydawanych produkcji. Są w końcu gry strategiczne, w których zadanie gracza jest budowanie cywilizacji od zarania historii. Są również gry Role Playing Games, oferujące nierzadko dojrzalszą warstwę fabularną od wielu dzieł literackich.

Na koniec trzeba napisać jeszcze kilka słów o nadchodzących wydarzeniach w świecie zabawy komputerowej. Wielu graczy z całego świata na pewno wyczekuje na wejście do sklepów następnej części kultowej serii Assassins Creed na PC. Ta odsłona będzie nosiła numerek czwarty. Jej rozgrywka będzie osadzona w korsarskich klimatach. Kolejną spektakularną premierą w branży elektronicznej będzie Battlefield 4 na komputery PC. Trzecia część tej serii ciągle chwali się wielką popularnością wśród fanów rozgrywki przez internet. Wszystkie informacje, jakie udostępnili twórcy do tej pory, pokazują, że Battlefield 4 na PC będzie charakteryzował się rewelacyjną grafiką i wspaniałą grywalnością.