You are here

Edukacyjne zabawki, czyli jak stymulować kreatywność dziecka

Intensywnie myślisz nad tym, jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby stała się jego ulubioną i by szybko nie trafiła w kąt? Na półkach sklepowych znajdziemy wiele zabawek, które świecąc światełkami zachęcają do zakupu. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, ponieważ większość z nich opiera się na odtwarzaniu tego samego działania przez dziecko. Jeśli szukasz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka w wielu obszarach zdecyduj się na zabawki kreatywne.


[
okulary
Author: Ernst|Photography
Source: http://www.flickr.com
Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla dzieci szkolnych zestawy do składania pojazdów czy puzzle Jumbo. Choć układanie puzzli to najbardziej wiekowa z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, znajdują się w każdym domu. Oby tak dalej, bo zalety układanek są nie do przecenienia. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom dobrej zabawy, ale również zachęca do myślenia.

Z jakiego powodu, tak spora liczba rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, aby przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich pociech pamiętajmy, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości.

Dziecko spędzające większość czasu przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało zapału na uczestnictwo i pokazanie swoich atutów w dorosłym życiu. Z tej przyczyny dajmy możliwość młodym konstruktorom i wynalazcom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami pomaga nam kształtować wyobraźnię przestrzenną i może
zabawki
Author: Drewniaczek.eu
Source: Drewniaczek.eu
być nadzwyczajnie emocjonująca, szczególnie jeśli, budowla oczaruje dorosłych. Zabawki kreatywne pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, kolorów, w rozwijaniu zdolności manualnych i wyobraźni.


Bądźmy pewni, iż zabawki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, lada moment znajdą się w kącie lub na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Po prostu nieprzemyślany przez obdarowującego. Prezent nie musi być drogi i głośny by spodobał się dziecku. Obecnie, w sezonie letnim super prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, zwłaszcza te, które zrobi optyk toruń. Dużo o okularach : Tutaj