You are here

Droga karma dla psa, czyli zdrowie czworonogów jest w cenie

Dostarczenie zdrowego, pełnowartościowego jedzenia dla psów to wyzwanie dla wszystkich właścicieli czworonogów. Jak to w sklepach z produktami dla ludzi, tak i frykasy dla psów można zaszufladkować na poziom niewymagający i z wyższej półki. Myśl przy pierwszym to „żeby zwierzak czymś się objadł”, a drugiego „stawiam na karmę, sprawdzam każdy składnik i jego zawartość”.
karma dla psów
Author: Map of the Urban Linguistic Landscape
Source: http://www.flickr.com
Karmienie jest ważną czynnością życiową każdego stworzenia. Zależnie od dość szeroko definiowanej jakości (firma, data spożycia, forma opakowania) i zawartości wewnątrz dostarczamy zwierzętom podobnych, ale zupełnie innych dań. Może i przyjmują tę samą formę karmy, jej wartości składnikowe wyglądają zdecydowanie inaczej. Oczywiście, za produkty „wyższego sortu”, zawierające witaminy, starannie selekcjonowane mięska z cielęciny zapłacimy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych na paczce. Gorsze zamienniki zwykle zawierają komponenty wzmacniające, dodatki, które nie mogą równać się starannie selekcjonowanym karmom z wyższych półek. Zobacz: http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-purina-dla-psow.html.Jeśli jesteśmy w grupie tych posiadaczy, którzy kupują tylko i wyłącznie pełnowartościowe karmy i substytuty diety rozważymy zapewne zakup karmy purina one dla psów. O tym, czy kupowana przez nas karma nie jest wysokiej jakości tylko na pudełku przekonać się można po otworzeniu. W jednej chwili weryfikujemy faktyczną ilość mięsa, warzyw, oleju i innych ekstraktów takich jak na wymienione na etykiecie. To wrażenie będzie nam towarzyszyć jeśli naszym zakupem dla psa będzie karma dolina Noteci. To kolejna z karm z wyższej półki, której zawartość zdecydowanie nie przypomina jednolitej papki, w której po otworzeniu wyliczymy wszystkie widoczne gołym okiem składniki odżywcze. To dzięki nim nasze psy uzyskują największe korzyści życiowe. Polecamy lekturę: sklep zoo zwierzakowo.


Karma dla kotów
Source: www.sxc.hu
Lepiej się ruszają, mają lepszą przemianę materii itd. Będąc rozeznanym w producentach i gabarytach karm dla psów kojarzymy mniej więcej, o jakie firmy i produkty dopytywać. Jeśli jednak zaczynamy przygodę z psem (i automatycznie jego karmieniem) obowiązkowo zaglądnijmy do ofert sklepów sieciowych sprzedających jedzenie zwierząt. Warto czytać i porównywać przepisy na swoją własną karmę, także jak często podawać jedzenie zwierzętom. To wszystko złoży się na zdrowe funkcjonowanie czworonożnej pociechy.