You are here

Czy właściwie gra przeznaczona na konsolę to odpowiedni pomysł na podarunek komunijny?

Jednym z kluczowych chwil twojego malucha jest bezspornie dzień przyjęcia pierwszej komunii świętej. Jest to chwila ogromnej radości i wielu doznań, jednak bardzo często nasz maluch nie do końca rozumie, jak ważny jest ten dzień. Doświadczenia duchowe nierzadko zasłania cała otoczka tej uświęconej i głębokiej chwili. Nasze dziecko ma świadomość, że w tym dniu zjeżdżają się cała rodzina i serdeczni znajomi, mama szykuje wystawną kolacje, a co istotne od każdego dostanie prezent, materialny lub tematyczny. Te ostatnie kwestie z pewnością biorą górę nad kwestiami duchowymi. Z jednej strony nie można się temu dziwić, naturalne jest, że mając 8-9 lat w najważniejsza jest w szczególności zabawa. Pozostając przy zagadnieniu przyjemności i prezentów, należy przeanalizować co sprawi największą radość naszemu dziecku.
gra Dead Island 2
Author: Marco Verch
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze ponad 10 lat temu w dobie, kiedy nie wszystkich było na wszystko stać, upominki przekazywane z okazji omawianej uroczystości były znacznie bardziej drogocenne i wyjątkowe, dlatego każdy maluch radował się, że dostał wymarzony, długo oczekiwany prezent.grając na konsoli
Author: Marco Verch
Source: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze w tamtych czasach były między innymi: rower, srebrny medalik, przenośne radio, deskorolka, ciekawa książka czy zegarek. Jednak z biegiem czasu preferencje dzieci się zmieniły, a ich pragnienia i wiedza znacznie się powiększyły Dzisiaj już nie wystarczy drobny upominek lecz prezent najwyższej technologii. Ponoć obecnie najpopularniejszym podarunkiem są różnego rodzaju konsole do gier. Wiele osób, podchodzi do ich zakupu bardzo sceptycznie jednak najpierw warto się im dokładnie przyjrzeć i poznać ich innowacyjną techniką. Wyodrębniamy dwa rodzaje tych urządzeń. Dostępne są konsole stacjonarne, czyli takie, które podłącza się do komputera a także konsole przenośne umożliwiające zabawę w dowolnych miejscach.

Do najbardziej znanych modeli zaliczamy przykładowo: Xbox one, Play Station, Play Station 3, Play Station Vita. Pomimo wysokiej ceny wyróżnia je wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim korzystanie z nich nie wymaga dużych kompetencji oraz fachowej wiedzy. Kolejnym plusem jest to, że doskonała zabawa dostępna jest gdziekolwiek jesteśmy i zaangażować do tego celu możemy wielu własnych przyjaciół. Jednak do wyrafinowanej zabawy potrzebne są właściwe gry, które dostępne są w sprzedaży w nieograniczonej ilości. znacznym powodzeniem cieszą się gry strategiczne i przygodowe, takie jak: ceneolokalnie, Call of Duty, Gear of War, Assassin’s Creed czy Battlefield. Ja sam uwielbiam takie gierki jak ceneolokalnie.

Jest coś także dla osób, które uwielbiają się bać i pragną stać się głównym bohaterem horroru, dla takich jednostek idealnie sprawdzą się gry: Alma, Aliens Colonial Marines, Gothic oraz Deadly Premonition. Jednak konsole wykorzystać można również w celach kondycyjnych. To także niebanalna rozrywka dla osób, które bez wychodzenia z mieszkania chcą utrzymać idealną sylwetkę. Wystarczy jedynie zakupić grę Your Shape:Fitness Evolved, Get Fit With Melani B lub Kinect Sport, a przednia zabawa gwarantowana.