You are here

Czy nauka nie jest najważniejsze

Co jest najważniejsze w naszym życiu? Z pewnością kilka ważnych rzeczy, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Powinniśmy wpadać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, rodzina jest ostoją na złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kształci i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, nagrodą jest miłość.


rodzina
Author: Times Square Public Relations
Source: Times Square Public Relations
Można powiedzieć, że na każdym etapie życia spełniają się te cztery wartości. Bez względu na wiek potrzebujemy przecież kogoś bliskiego, potrzeba nam luzu, zabawy, chcemy również do końca życia czegoś się uczyć, dowiadywać, niech to będą nawet plotki, jest to taka mała, ale jednak edukacja.

Najbardziej intensywna edukacja występuje jednak w młodym okresie. Małe dziecko todosłownie maszynka do nauki. Może wtedy przyswoić tak dużo rzeczy, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, ma chłonny umysł, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najlepsze, w wieku dziecięcym najlepsza edukacja, to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza stymuluje myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najlepszy sposób, aby dziecko przyjmowało nowe informacje.


szkoła
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com
Co prawda później, gdy dziecko idzie do szkoły, a my kupujemy dla niego niezbędne akcesoria do szkoły i inne praktyczne przybory i akcesoria szkolne, ten walor edukacyjny wyczerpuje się nieco, ponieważ szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście a także od nauczycieli, którzy będą przekazywali wiedzę.

Miłość i rodzinę najbardziej uwielbia się, gdy człowiek jest już starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać jak nikt inny, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo intensywnie, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, z nieprzyjemności, które czają się na każdym zakręcie życia. Dorosła osoba cieszy się, że ma oparcie w rodzinie i że może kochać kogoś bezgranicznie, na przykład swojego nowonarodzonego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.